VIDEO Messiho gól nestačil: Barcelona po šokujúcom obrate outsidera prišla o španielsky trón!

Frustrovaný Lionel Messi Frustrovaný Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona nevyužili šancu dostať sa na čelo La Ligy. Vo štvrtkovom domácom stretnutí 33. kola najvyššej španielskej súťaže prehrali s FC Granada 1:2.

Skomplikovali si tak situáciu vo vyrovnanom boji o majstrovský titul. V tabuľke im patrí tretie miesto, majú 71 bodov rovnako ako ich rival a obhajca Real Madrid, na lídra Atlético Madrid strácajú dva body. Štvrtá FC Sevilla stráca na Real a Barcu bod, na Atlético tri.

Skóre na Camp Nou otvoril v 23. minúte argentínsky kapitán domácich Lionel Messi, keď umiestnenou strelou po kombinácii s Antoineom Griezmannom trafil presne k ľavej žrdi. Na začiatku druhého polčasu nevyužil šancu Griezmann a hostia po hodine hry z ničoho nič vyrovnali. Za obranu sa dostal Darwin Machis a prekonal domáceho brankára. O chvíľu po protestoch vykázal rozhodca na tribúnu domáceho trénera Ronalda Koemana. Granada sa dostala do vedenia v 79. minúte, keď center z ľavého krídla minul Gerard Piqué a úplne voľný Jorge Molina hlavou rozhodol o triumfe hostí.