VIDEO Česi aj napriek prehre mieria do štvrťfinále, štvorgólový koncert ruského mladíka pri debakli!!

Radosť hráčov USA po výhre nad ČeskomRadosť hráčov USA po výhre nad Českom Zdroj: YouTube

FRISCO/PLANO - Ruskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili vo štvrtkovom zápase na MS tejto vekovej kategórie nad Nemeckom 6:1. Hviezdou zápasu sa stal Matvej Mičkov, ktorý strelil štyri góly. Nemci po prehre prišli o šancu na postup do play off a v B-skupine obsadia posledné miesto.

Českí hokejisti si na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov pripísali druhú tesnú prehru po sebe, získali ale štvrtý bod v skupine, keď podľahli domácemu výberu USA 1:2 až po samostatných nájazdoch. Vďaka výhre Ruska nad Nemeckom (6: 1) v predchádzajúcom stretnutí má však už mužstvo kouča Jakuba Petra istotu postupu do štvrťfinále.

Po úvodnej dôležitej výhre 3:1 nad Nemcami a smolnej porážke s Fínmi (5:6), proti ktorým viedli 5:3, mali českí mladíci dobre rozohraný aj zápas s domácim favoritom. Strelecky ovládli úvodné dejstvo (18:8) a v končiacej 16. minúte išli aj do vedenia, keď sa zblízka presadil Ryšavý. Inkasovali až v tretej tretine. Zápas museli rozhodnúť nájazdy, v ktorých USA bolo úspešnejšie.