United uštedril AS Rím hokejový debakel: Predviedli sme dobrú robotu, ale ešte nie je koniec

Edinson Cavani a Paul Pogba oslavujú gól UnitedEdinson Cavani a Paul Pogba oslavujú gól United Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United sú jednou nohou vo finále Európskej ligy. Vo štvrtkovom prvom semifinálovom stretnutí zdolali na svojom ihrisku AS Rím 6:2. O triumfe rozhodli v druhom polčase, ktorý sa skončil v ich prospech jednoznačne 5:0.

Rimania síce odpovedali na úvodný zásah Bruna Fernandesa gólmi Lorenza Pellegriniho a Edina Džeka ešte v prvom polčase. No zároveň prišli o troch zranených hráčov, keď museli v úvodnej 45-minútovke vystriedať Jordan Veretout, brankár Pau Lopez a Leonardo Spinazzola. To sa napokon ukázalo ako rozhodujúce, keď v druhej časti hry "odišli" kondične a súper to patrične využil. Tréner "vlkov" Paulo Fonseca sa však na nepriazeň osudu nesťažoval. "Odohrali sme dobrý prvý polčas, v druhom sme však neexistovali. Je veľmi ťažké vysvetliť, ako môže rovnaké mužstvo pôsobiť tak dobre prvú polovicu zápasu a tak odlišne druhú," povedal Fonseca pre SkySports.

Edinson Cavani a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

V drese United sa dvakrát presadili Bruno Fernandes a Edinson Cavani. Uruguajský veterán zaokrúhlil svoj počet zásahov v európskych súťažiach na 50. "Vieme, že máme kreatívnych hráčov, ktorí vedia premieňať dôležité príležitosti. Všetko je to o tom, dostávať ich do tých správnych pozícií. Marcus Rashford, Bruno Fernandes, Paul Pogba, Edinson Cavani, všetci sú schopní premieňať šance. To dnes spôsobilo rozdiel," vysvetlil príčiny úspechu tréner United Ole Gunnar Solskjaer.

Druhý tím anglickej Premier League napodobnil Real Madrid, ktorý v semifinále európskej súťaže skóroval šesťkrát. Bolo to však ešte v máji 1964 proti FC Zürich. "Veľmi som spokojný s tým, ako sme dnes zareagovali na nepriaznivý stav. Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý," uznal nórsky kouč, ktorému sa môže podariť priviesť svojich zverencov do finále na piaty pokus. V rôznych súťažiach štyrikrát neprešiel cez brány semifinále v uplynulých dvoch sezónach.

Rimania sú v domácej Serie A na siedmom mieste a hrozí im neúčasť v európskych súťažiach v budúcej sezóne. Solskjaer si aj preto uvedomuje, že dvojzápas ešte nie je na konci. "Predviedli sme dobrú robotu, ale ešte nie je ukončená. Vieme, že kvalita je aj na strane súpera."

Viac o téme: Manchester United UEFA Ajax Amsterdam Európska liga AS Rím