Český bojovník v UFC glosoval pred zápasom o svojom tréningu: Bomby ako p*ča!

Jiří ProcházkaJiří Procházka Zdroj: UFC/Zac Pacleb

PRAHA - Jiří Procházka sa v noci zo soboty na nedeľu stane prvým českým MMA bojovníkom, ktorý sa predstaví v hlavnom zápase galavečera elitnej svetovej organizácie UFC. V Las Vegas sa stretne s Američanom Dominickom Reyesom a v prípade výhry sa výrazne posunie k titulovému zápasu. Procházka je aktuálne päťka v poloťažkej váhovej kategórii, jeho súper je o dve miesta pred ním.

"Teraz sa ale sústredím len na zápas, ktorý ma čaká. Chcem predviesť najlepší výkon. Čo bude potom, sa uvidí. Cieľom je titul, ale dôležité je tiež, ako sa k nemu prepracovať," povedal Procházka. Bývalý šampión japonskej organizácie Rizin sa v UFC predstaví druhýkrát. Pri premiére vlani v júli porazil mierne favorizovaného Švajčiara Volkana Oezdemira, ktorého knokautoval v druhom kole po 49 sekundách.

31-ročný Reyesa, ktorý už v UFC o titul dvakrát neúspešne bojoval, ale Procházka považuje za ťažšieho soka. "Tohto súpera beriem, nechcem povedať oveľa vážnejšie ako Volkana, ale Dominick má väčšie skúsenosti. Ide z neho cítiť oveľa väčšie fight IQ. Vie nad situáciami oveľa viac premýšľať a otáčať scenár," podotkol dvadsaťosemročný český bojovník, ktorý prehral naposledy v decembri 2015. Od tej doby nazbieral jedenásť výhier.

Procházka na tlačovej konferencii pred zápasom aj glosoval. Opisoval svoj tréning ako dosiahnúť silné údery. V telocvični, kde sa pripravoval na zápas tento tréning nazývali "bomby ako p*ča" povedal český fighter v UFC.

 

Zápas Reyes - Procházka sa mal pôvodne uskutočniť už na konci februára, kvôli nešpecifikovanému zraneniu Američana bol ale odložený. "Dva mesiace navyše som využil. Príprava bola dlhá, mal som rôzne narazeniny a telo potrebovalo viac zregenerovať. Vo februári, kedy sa Dominick zranil, som to poňal viac regeneračne a musím povedať, že to malo len pozitívne účinky," povedal Procházka. Do USA odletel s dostatočným predstihom už v polovici apríla, aby sa aklimatizoval a pripravil na zápas, ktorý je dôležitý pre jeho ďalšiu kariéru.

Reyes síce posledné dva zápasy prehral, ​​tretí nezdar si ale nepripúšťa. Aj keď uznáva kvality českého súpera. "Jiří je talentovaný, atletický, má v sebe samurajského ducha. Páči sa mu byť fighter, on sám stelesňuje boj, čo rešpektujem. Vyzerá veľmi tvrdý," citoval Reyesa web kaocko.cz. "Bol múdry, že neprišiel do UFC skôr, keď nemal ešte zdokonalené svoje schopnosti. Stále si ale myslím, že nie sú dosť dobré na to, aby ma porazil. Ale je to tak naozaj? Uvidíme," povedal.

Viac o téme: UFC Jiří Procházka
  • Autor: © Zoznam