Sagan aj v zlých podmienkach ukázal, že jeho forma graduje! Bohužiaľ, nebolo možné zachytiť Solera

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

ST. IMIER - Peter Sagan obsadil v piatkovej 3. etape pretekov Okolo Romandie tretie miesto. V bodovacej súťaži si zelený dres lídra naďalej drží Talian Sonny Colbrelli (Bahrain Victorious), ktorý finišoval v piatok na štvrtej priečke. Na konte má 98 bodov, trojnásobný majster sveta Peter Sagan je stále druhý so ziskom 70 bodov.

Marc  Soler sa po triumfe posunul do čela priebežného poradia. Slovenský cyklista, ktorý vyhral stredajšiu 1. etapu Okolo Romandie, sa v celkovej klasifikácii posunul na 53. priečku. Za lídrom Solerom zaostáva o 7:45 min.  "Ďakujem všetkým z nášho tímu za ich dnešnú prácu. Vynaložili veľké úsilie, aby zastavili útoky. Bohužiaľ, nebolo možné zachytiť Solera, takže sme prišli o víťazstvo. Cítim sa lepšie a vidím, ako sa zlepšuje moja forma a to aj za takých zlých podmienok, aké sme mali dnes," povedal Peter Sagan pre oficiálny web svojho tímu.

 

 

"Dnes sme chceli ísť s Petrom na víťazstvo, takže naša stratégia bola rovnaká ako v prvej etape. Mal namierené na víťazstvo v etape, ale, bohužiaľ, Solerov únik vydrržal až do cieľa. V špurte skupiny bol Peter bol trochu uzavretý, takže začal šprintovať trochu neskoro, ale aj tak dokázal finišovať druhý v skupine," uviedol športový riaditeľ Bory Ján Valach.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Romandie
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR, športky