Hokej mu pomohol prekonať tragickú smrť manželky: Kapitán Třinca nevedel, či zasiahne do hry

Petr VránaPetr Vrána Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Kapitánovi majstrovského Třinca Petrovi Vránovi pomohol hokej prekonať rodinnú tragédiu. V piatok si užil oslavy titulu pri víťaznej jazde tímu mestom a dúfa, že v lete niekam vyrazí s malým synom.

Tesne pred play off sa manželka a matka jeho syna utopila, keď chcela zachrániť šteňa na zamrznutej priehrade. Nebolo tak jasné, či kapitán tímu do hry vôbec zasiahne. "Prvé dva týždne som si nebol istý, ale tým, že som videl, že doma to nejako fungovalo, malý to zvládal a mal som pomoc od rodiny, tak som sa rozhodol, že pôjdem späť, pretože pre mňa to je niečo, čo rád robím a robím to celý život," povedal Vrána.

Kapitán Třinca Petr Vrána Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

Že mohol čas tráviť so spoluhráčmi, mu veľmi pomohlo. "Nemusel som na to stále myslieť. Je to možno trochu zvláštne, ale pre mňa to bolo vyslobodenie z toho sedenia doma a premýšľania, čo mohlo byť, čo sa stalo a tak. Som za to rád, že som sa mohol vrátiť, samozrejme vďaka rodine, vďaka ich podpore," povedal.

Čo sa týka hokeja, v play off bol podľa neho veľmi ťažký a psychicky náročný predovšetkým siedmy zápas doma s Mladou Boleslavou. "Tam už je to kto z koho a človek do toho ide s tým, že buď to vyjde, alebo má koniec sezóny. Podarilo sa nám siedmy zápas urvať a do finále sme išli s tým, že si veríme, za každú cenu skúsime Liberec dokončiť, a vyšlo to. Možno ten hokej nebol úplne perfektný, pretože obom tímom série predtým ubrali veľa síl, ale na konci bolo víťazstvo a to sa počíta," povedal Vrána.

Třinec obhájil titul Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia

Pevné plány na leto zatiaľ nemá, ale rád by sa synom vyrazil za rodičmi svojej zosnulej manželky do Kanady. "Svokra so svokrom sú ešte tu, myslím, že ešte tak mesiac zostanú, ale potom pomaly pocestujú domov, majú tiež určitý limit, ako dlho tu môžu byť. Ak to vyjde, tak my tam poletíme v lete, ale nevieme aká tam bude covidová situácia," povedal Vrána.

V najbližších dňoch má v pláne hlavne odpočívať. "Keď by to vyšlo, určite by som niekam rád vzal syna. Ja osobne by som si chcel len oddýchnuť, ale myslím si, že syn bude rád za nejaké rozptýlenie. Takže ak niečo pôjde vymyslieť, tak asi pôjdeme, ale potom mám veľa práce na dome, takže bude celé leto pracovné, zároveň s tréningom," povedal Vrána.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Petr Vrána
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK