Dominik Graňák si v Česku našiel už svoje štvrté pôsobisko: Dal by som za neho ruku do ohňa

Dominik GraňákDominik Graňák Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - Kariéra slovenského hokejového obrancu Dominika Graňáka bude pokračovať v českom extraligovom klube HC Škoda Plzeň. S vedením klubu podpísal zmluvu pre sezónu 2020/2021. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Pre 37-ročného Graňáka ide o štvrté pôsobisko v najvyššej českej súťaži. V nej už odohral v dresoch Slavie Praha, Hradca Králové a Karlových Varov celkovo 530 zápasov, v roku 2003 získal so Slaviou majstrovský titul. "Dominika poznám ešte zo Slavie. Viem, aký je charakterovo a dal by som za neho ruku do ohňa. Udržuje si stabilnú výkonnosť a prichádza k nám aj s cieľom pomôcť s výchovou mladých hráčov v obrane. Podpísal zmluvu na jeden rok, má už svoj vek. Uvidíme, ako budú obe strany po sezóne spokojné a či sa dohodneme aj ďalej," povedal športový manažér plzenského klubu Tomáš Vlasák.

V českej extralige sa 1. mája oficiálne začalo prestupové obdobie a vedenie Plzne už krátko po polnoci zverejnilo mená viacerých posíl. Okrem Graňáka prišili do klubu aj český brankár Miroslav Svoboda a útočníci Michal Bulíř a Jan Schleiss.

Viac o téme: Dominik Graňák HC Škoda Plzeň
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR