Český klub s posilami zo Slovenska: Trio legionárov z Tipos extraligy aj bývalý tréner HC Košice

Na snímke zľava Lukáš Paukovček (HK Dukla Trenčín) a Christophe Lalancette (HK Dukla Ingema Michalovce) Na snímke zľava Lukáš Paukovček (HK Dukla Trenčín) a Christophe Lalancette (HK Dukla Ingema Michalovce) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

HRADEC KRÁLOVÉ - Český extraligový klub HK Mountfield Hradec Králové angažoval trojicu legionárov zo slovenskej hokejovej Tipos extraligy. Českú súťaž si zahrajú Kanaďania Christophe Lalancette a Graeme McCormack, ktorí pôsobili v Michalovciach a už bývalý brankár Nových Zámkov Fín Henri Kiviaho. Klub informoval o nových akvizíciách na oficiálnej stránke.

Pre 26-ročného Lalancettea boli Michalovce prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Počas dvoch sezón odohral za Duklu celkovo 110 zápasov, v ktorých získal 93 kanadských bodov za 31 gólov a 62 asistencií.

Tridsaťročný ofenzívny obranca McCormack odohral v najvyššej slovenskej súťaži tri sezóny. Postupne obliekal dresy Nitry, Trenčína a Michaloviec. V 176 stretnutiach dosiahol bilanciu 23 gólov, 98 asistencií a 36 plusových bodov.

Pre 27-ročného brankára Kiviaha bol ročník 2020/2021 prvý v slovenskej extralige. Nastúpil do 51 zápasov, v ktorých dosiahol 91,50-percentnú úspešnosť zásahov, priemer 2,64 inkasovaného gólu na zápas a vychytal 2 zápasy s čistým kontom.

Novinkou z HK Mountfield Hradec Králové je aj angažovanie bývalého trénera a športového manažéra HC Košice Jana Šťastného. V novom pôsobisku bude dozerať na rozvoj mladých hráčov, ktorí budú pôsobiť v partnerskom klube v Kolíne.

Viac o téme: HK Mountfield Hradec Králové Graeme McCormack Christophe Lalancette Henri Kiviaho
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR