Slovenský talent má nový klub: Faško-Rudáš mieri z Banskej Bystrice do Česka

Hokejista Martin Faško-Rudáš počas prípravného kempu slovenskej hokejovej reprezentácie.Hokejista Martin Faško-Rudáš počas prípravného kempu slovenskej hokejovej reprezentácie. Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

LIBEREC - Kariéra slovenského hokejového útočníka Martina Faška-Rudáša bude pokračovať v českej extralige. Už bývalý hráč Banskej Bystrice sa dohodol na zmluve s Libercom. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Martin je mladý a talentovaný hráč s ofenzívnymi inštinktmi a ťahom na bránku. Chce hrať, tvoriť hru, vie dobre vystreliť zápästím, ale aj pripraviť šancu spoluhráčovi. Vyhliadli sme si ho ako typologicky vhodnú posilu do nášho programu a počítame s tým, že Martin využije prostredie nášho klubu, bude na sebe intenzívne pracovať a pomôže nášmu mužstvu byť úspešným," povedal športový manažér Liberca Patrik Augusta pre klubovú stránku.

Faško-Rudáš odohral sezónu 2020/2021 v extraligovej Banskej Bystrici. Za kanadským obrancom Alexom Bretonom bol druhý v produktivite mužstva, keď v 52 zápasoch dosiahol bilanciu 17 gólov a 24 asistencií. Hoci mal banskobystrický tím záporné skóre, Faško-Rudáš získal celkovo 18 plusových bodov - najviac z tímu. Pred príchodom do Banskej Bystrice odohral tri sezóny v nižšej zámorskej súťaži WHL.

Viac o téme: HC Býlí Tygři Liberec Martin Faško-Rudáš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR