VIDEO Triumf mal na dosah: Krutý koniec TOP favorita v štvrtej etape Okolo Romandie!

Kanadský cyklista Michael Woods (vpravo) sa teší z víťazstva v 4. etape cyklistických pretekov Okolo Romandie, vľavo britský jazdec Geraint Thomas po pádeKanadský cyklista Michael Woods (vpravo) sa teší z víťazstva v 4. etape cyklistických pretekov Okolo Romandie, vľavo britský jazdec Geraint Thomas po páde Zdroj: TASR/AP/Jean-Christophe Bott

THYON - Kráľovskú štvrtú etapu cyklistických pretekov Okolo Romandie so záverečným výšľapom na alpský vrchol Thyon vyhral v daždi Kanaďan Michael Woods a pred nedeľnou záverečnou časovkou sa dostal na čelo priebežného poradia.

Za ním je so stratou 11 sekúnd Brit Geraint Thomas, ktorý pár metrov pred cieľom vo vzájomnom súboji o etapové prvenstvo spadol a nakoniec došiel až tretí.

Víťaz Tour de France 2018 Thomas v záverečnom stúpaní dostihol Woodsa, ktorý nastúpil zhruba štyri kilometre pred cieľom. Zdalo sa, že má viac síl než Kanaďan, avšak vo finiši sa na mokrej ceste pošmykol, a než nasadol na bicykel a rozbehol ho, dostal sa pred neho ešte Austrálčan Ben O'Connor.

"Nemal som žiadny cit v rukách, snažil som sa prehodiť, ale namiesto toho som pustil riadidlá. Je to na hnev, pretože aj druhé miesto by bolo skvelé, a ja to tam takto položím ..." uviedol Thomas, ktorý je napriek dnešnej strate vzhľadom k svojim časovkárským kvalitám veľkým favoritom na celkový triumf.

Tridsaťštyriročný Woods si pripísal druhé tohtoročné a celkovo ôsme etapové prvenstvo. Na čele pretekov vystriedal Španiela Marca Solera, ktorý dnes došiel s takmer minútovou stratou deviaty.

Viac o téme: Okolo Romandie Geraint Thomas Michael Woods Ben O'Connor
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR