Barcelona pri senzačnej prehre okrem španielskeho trónu prišla aj o Koemana: Nebolo to spravodlivé

Ronald Koeman na lavičke BarcelonyRonald Koeman na lavičke Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalový klub FC Barcelona sa odvolá proti dvojzápasovému trestu pre svojho trénera Ronalda Koemana. Ten si ho vyslúžil za údajné neúctivé správanie sa k rozhodcovi vo štvrtkovom ligovom stretnutí s Granadou. Barcelona v ňom nečakane prehrala doma 1:2 a nevyužila šancu dostať sa na čelo ligovej tabuľky.

Dištanc pre Koemana znamená, že mužstvo nebude môcť viesť z lavičky v súbojoch s Valenciou (2. mája) a Atléticom Madrid (8. mája), ktoré budú kľúčové v boji o titul v La Lige. "Podľa správy rozhodcu som nerešpektoval jeho asistenta, čo podľa mňa nie je pravda. Nerešpektovať znamená uraziť a ja som iba komentoval niekoľko situácií primeraným jazykom," tvrdí Koeman, ktorý videl v zápase červenú kartu. "Vylúčenie ma trápi, pretože nebolo spravodlivé. Uvidíme, či s odvolaním uspejeme."

Disciplinárka Španielskej futbalovej federácia (RFEF) Koemanovi automatický dištanc na jeden zápas zvýšila na dva, pretože podľa hlavného rozhodcu slovne spochybnil "charakter" jeho asistenta. Už predtým pritom údajne dostal viacnásobné upozornenie, aby kontroloval svoj jazyk. Informovala agentúra AP.

V hre o španielsky titul sú naďalej štyri tímy - okrem Barcelony aj Atlético Madrid, Real Madrid a FC Sevilla.

Viac o téme: FC Barcelona Ronald Koeman CF Granada
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy