Sladko-trpké preteky pre slovenskú štafetu: Zabehnutý rekord na olympijské hry nestačil

Kvarteto v zložení Oliver Murcko, Iveta Putalová, Emma Zapletalová a Šimon BujnaKvarteto v zložení Oliver Murcko, Iveta Putalová, Emma Zapletalová a Šimon Bujna Zdroj: Facebook/Slovenský atletický zväz

CHORZÓW - Slovenská miešaná štafeta na 4x400 metrov zlepšila na World Athletics Relays v poľskom Chorzówe vo svojom rozbehu časom 3:19,66 min národný rekord, miestenku na OH v Tokiu si však nevybojovala. Tesne jej ušiel aj postup na MS 2022 v americkom Eugene. Informoval o tom Slovenský atletický zväz (SAZ) na svojom fejsbuku.

Kvarteto v zložení Oliver Murcko, Iveta Putalová, Emma Zapletalová a Šimon Bujna obsadilo v druhom rozbehu poslednú siedmu priečku, hoci o 77 stotín sekundy zlepšilo doterajšie slovenské maximum z roku 2019. Do finále postúpili priamo prvé dve štafety a dve ďalšie s najlepším časom z troch rozbehov. Istotu účasti v Tokiu by Slováci mali iba v prípade, že by postúpili medzi osmičku najlepších. Celkovo obsadili 14. miesto, dve miesta za postupom na MS.

Špecialisti na 400 m prekážok Daniela Ledecká s Patrikom Dömötörom obsadili vo finále netradičnej diciplíny 2x(2x400) metrov posledné šieste miesto, časom 3:54,01 min stanovili základný slovenský rekord. Z triumfu sa tešili domáci Poliaci časom 3:40,29.

Viac o téme: World Athletics Relays