VIDEO Český bojovník skrvavil súpera: Brutálny koniec zápasu v UFC so šialeným KO!

 Jiří Procházka Jiří Procházka Zdroj: Profimedia

LAS VEGAS - Najlepší český MMA bojovník súčasnosti Jiří Procházka ovládol aj svoj druhý zápas v organizácii UFC, keď v závere druhého kola knockoutoval Dominicka Reyesa z USA. Výrazne sa tak priblížil titulovému duelu v poloťažkej váhovej kategórii.

Dvadsaťosemročný Procházka sa ako prvý Čech v histórii predviedol v hlavnom zápase podujatia a rovnako ako pri svojej minuloročnej premiére v UFC podal atraktívny výkon. Už v prvom kole si s o tri roky starším sokom vymenil rad tvrdých úderov, často útočil a privodil Reyesovi krvavé zranenia. V polovici druhého kola bol po tvrdom údere súpera viditeľne otrasený, všetko ale ustál a 31 sekúnd pred jeho koncom súpera knockoutoval, keď ho zasiahol lakťom z otočky. Reyes si tak pripísal tretiu prehru za sebou.

"Bol to veľmi dobrý zápas," povedal Procházka po svojom dvanástom víťazstve v rade. "Chcem ukázať krásu tohto umenia, ale občas to chcem ukázať príliš rýchlo a potom zinkasujem údery. Stále sa učím," hodnotil atraktívnu bitku a priznal, že ukončenie lakťom nebolo súčasťou zápasového plánu. "Po pár úderoch, ktoré som od Dominicka dostal, som nebol schopný veľmi premýšľať," pousmial sa.

Člen brnianskeho klubu Jetssaam Gym bol pred zápasom päťkou váhovej kategórie v UFC, teraz podľa všetkého dostane šancu k titulovému duelu. Podľa prezidenta UFC Danu Whitea už bolo rozhodnuté, že víťaz zápasu Procházka - Reyes nastúpi proti lepšiemu z dvojice Jan Blachowicz - Glover Teixeira, ktorí sa o titul stretnú v septembri. "Titulový zápas? Áno, som pripravený," povedal Procházka.

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Dominick Reyes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK