Neskutočný výkon! 43-ročný priekopník českého MMA totálne šokoval súpera

Petr Kníže porazil Andreu FusihoPetr Kníže porazil Andreu Fusiho Zdroj: Oktagon

BRNO - Jeden z priekopníkov českého MMA Petr Kníže porazil vo svojom prvom zápase pod hlavičkou organizácie Oktagon Andreu Fusiho z Talianska, keď prinútil súpera "odklepať" duel už v 1. kole. Štyridsaťtriročný Kníže sa predstavil v klietke po viac ako dvoch rokoch, o štrnásť rokov mladšieho soka však jasne porazil.

Kníže dokázal Fusiho hneď na začiatku tvrdo trafiť a potom preukázal, že aj napriek vyššiemu veku je na tom výrazne lepšie fyzicky. "Cítil som, že to tam sadlo a mohlo by tam aj niečo prejsť. Ešte to ale nebolo ono. Pri pletive som ale cítil, že moja sila je väčšia," usmieval sa.

Štvrtú MMA výhru v Oktagone v rade a opäť pred limitom si pripísal Leo Brichta, ktorý už v prvom kole "ukončil" Ukrajinca Kirilla Medvedovského. "Dal som si záležať," usmieval sa Brichta, ktorý súpera knockoutoval v čase 2:45.

Súboj fighterov, ktorých minulý rok zdolal Karlos Vémola

Sledovaná bola aj bitka dvoch bojovníkov, ktorí v minulom roku prehrali s Karlosom Vémolom. Nór Thomas Robertsen v nej porazil Václava Mikuláška, ktorý si na konci druhého kola poranil členok a v zápase nemohol pokračovať. Tridsaťjedenročný Robertsen, ktorý bol v dueli aktívnejší a presnejší, sa tak s MMA rozlúčil výhrou. Už dopredu totiž oznámil, že po dueli ukončí profesionálnu kariéru.

Tretiu výhru medzi profesionálkami si pripísala Tereza Bledá, ktorá jednoznačne na body porazila Karoline Martins z Brazílie. Neporaziteľnosť udržala aj napriek tomu, že si v závere tretieho kola poranila koleno. "Päť desať sekúnd pred koncom mi v ňom ruplo a vedela som, že musím len zostať stáť a vydržať to do konca," povedala Bledá.

V boji o možnosť vyzvať šampióna organizácie vo welterovej váze knockoutoval Brazílčan Kaiky Brito už v prvom kole Roberta Bryczeka z Poľska. Aktuálny držiteľ pásu David Kozma sa predstaví na ďalšom turnaji Oktagon 29. mája, kedy sa stretne s Brazílčanom Leandra Silvom. Brito by mal získať právo stretnúť sa s víťazom.

Viac o téme: Oktagon Petr Kníže Andrea Fusi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články