Virgil van Dijk zverejnil VIDEO, prišla reakcia Kloppa: Sľubujem to všetkým Holanďanom

Virgil van DijkVirgil van Dijk Zdroj: TASR/Peter Powell, Pool via AP

LIVERPOOL – Účasť holandského futbalistu Virgila van Dijka na majstrovstvách Európy je stále neistá. Povedal to jeho tréner v FC Liverpool Jürgen Klopp.

Nádej holandských fanúšikov ožila po tom, ako 29-ročný stopér zverejnil na sociálnych sieťach video, na ktorom začal s ľahkým poklusom. "Ak chcete hrať na turnaji, musíte mať niečo natrénované. Hovorím o intenzívnej príprave trvajúcej niekoľko týždňov, nie sedem dní. Môžem vás ubezpečiť, že pracuje na tom, aby bol čo najskôr zdravý. V súčasnosti však nikto nevie, kedy presne to bude. Isté je, že ak stihne šampionát, bude to veľmi tesné. Stále totiž netrénuje s tímom a v najbližších týždňoch ani nebude. Rozhodnutie bude na ňom a odvíjať sa bude od stavu jeho kolena. Neplánujeme mu nič zakazovať, sľubujem to všetkým Holanďanom. Treba si však uvedomiť, že hovoríme o hráčovi a jeho kariére. Netreba nič uponáhľať," citovala Kloppa agentúra AP.

Van Dijk utrpel zranenie kolenných väzov 17. októbra minulého roka v mestskom ligovom derby s FC Everton (2:2) po zrážke s brankárom súpera Jordanom Pickfordom.

Viac o téme: FC Liverpool Jürgen Klopp Virgil van Dijk
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram Virgil van Dijk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články