MIMORIADNE Zápas United proti Liverpoolu odložili: VIDEO Na štadión vtrhli fanúšikovia!

Majitelia klubu sú tŕňom v oku fanúšikovMajitelia klubu sú tŕňom v oku fanúšikov Zdroj: SITA/Barrington Coombs/PA via AP

MANCHESTER - Nedeľný šláger 34. kola anglickej futbalovej Premier League medzi Manchestrom United a FC Liverpool odložili na neurčito. Dôvodom sú bezpečnostné obavy v súvislosti s protestami domácich fanúšikov. Tí približne dve hodiny pred zápasom vtrhli na štadión Old Trafford.

Stovky priaznivcov, ktorí sa rozhodli takýmto spôsobom vyjadriť protest proti americkým majiteľom klubu, vnikli až na hraciu plochu a žiadali odchod rodiny Glazerovcov.

"Po diskusiách medzi políciou, vedením Premier League, mestom a obomi klubmi a dôkladnom posúdení bezpečnostnej situácie sme sa rozhodli dnešný zápas proti Liverpoolu vzhľadom na dnešné protesty odložiť," uviedol domáci klub v stanovisku, z ktorého citovala agentúra AFP. "Naši priaznivci sú zanietení a prežívajú všetko, čo sa deje v klube. Plne rešpektujeme ich právo na vyjadrenie názoru a mierumilovný protest. Je nám však ľúto, že tieto činy mali vplyv na tím a že ohrozili ostatných fanúšikov, zamestnancov klubu a políciu. Ďakujeme polícii za pomoc a budeme jej asistovať pri ďalšom vyšetrovaní."

Protestujúci fanúšikovia sa najprv zhromaždili pred štadiónom, potom však viacerí vnikli aj na štadión a postupne zaplavili trávnik. Niektorí z nich odpálili aj dymovnice. Priaznivci rekordného anglického majstra protestovali proti Glazerovcom, ktorí chceli zapojiť klub do projektu vznikajúcej Európskej Superligy. Americkí podnikatelia sú vlastníkmi "červených diablov" od roku 2005.

Vedenie United už na piatkovom stretnutí s fanúšikmi ubezpečilo, že sa v budúcnosti nezúčastní na žiadnom ďalšom pokuse o Európsku Superligu. Odchádzajúci obchodný riaditeľ Ed Woodward nahnevaných priaznivcov uistil, že sa klub už poučil.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Manchester United FC Liverpool
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube, Facebook Devilpage CZ/SK, Twitter
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články