VIDEO Bale hetrikom zostrelil Sheffield, Dúbravkove skvelé zákroky na Arsenal nestačili

Gareth Bale oslavuje hetrikGareth Bale oslavuje hetrik Zdroj: SITA/AP/Shaun Botterill

NEWCASTLE - Tottenham Hotspur zdolal posledný tím tabuľky Sheffield United 4:0. Hetrik si pripísal waleský reprezentant Gareth Bale. "Kohúti" sa vďaka zisku troch bodov posunuli na piatu priečku.

V nedeľnom zápase 34. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy prehral Newcastle United doma s Arsenalom Londýn 0:2.

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka kapituloval v St. James Parku už v 6. minúte, keď nedosiahol na strelu egyptského stredopoliara Muhammada Alnaního. Po polhodine hry predviedol slovenský gólman efektný zákrok a zo strely Granita Xhaku pod brvno bol rohový kop. Dúbravkovi pomohol Miguel Almiron, ktorý vykopol z bránkovej čiary Alnaního hlavičku. "Kanonieri", ktorí sa zo všetkých síl snažia o pohárovú Európu, stanovili konečný výsledok 2:0 v 66. minúte. Center Gabriela Martinelliho do malého vápna poslal do siete Pierre–Emerick Aubameyang. V poslednej minúte riadneho hracieho času videl červenú kartu za nedovolený zákrok na Martinelliho domáci Fabian Schär.

Newcastle United - Arsenal Londýn 0:2 (0:1)
Góly: 6. Alnaní, 66. Aubameyang, ČK: 90. Schär (Newcastle)