VIDEO Milan Škriniar oslavuje s Interom zisk titulu, Ronaldo dvoma gólmi spasil Juventus

Milan Škriniar a jeho gólové oslavy po víťaznom zásahuMilan Škriniar a jeho gólové oslavy po víťaznom zásahu Zdroj: SITA/AP/Piero Cruciatti

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom sa v nedeľu stali majstrami Talianska. O prvom scudette pre "nerazzurri" od roku 2010 rozhodla remíza Atalanty Bergamo na ihrisku Sassuola Calcio 1:1 v 34. kole Serie A, po ktorej už vedúci Inter nemôže v tabuľke nik predstihnúť.

Zverenci trénera Antonia Conteho majú štyri kolá pred koncom 13-bodový náskok na Bergamo aj mestského rivala AC Miláno. Inter získal 19. majstrovský titul v klubovej histórii. Ide o aj veľký úspech Slováka, 26-ročný stopér Škriniar je jedným z mála futbalistov spod Tatier, ktorý vyhral elitnú európsku ligu. Titul v jednej zo štyroch najlepších líg sveta (Anglicko, Španielsko, Taliansko, Nemecko) sa podarilo v samostatnosti Slovenska doteraz vyhrať len dvom hráčom. Španielsku La Ligu v roku 1994 Petrovi Dubovskému a nemeckú Bundesligu v roku 2009 Petrovi Pekaríkovi.

Inter ukončil deväťročné kraľovanie Juventusu Turín a ukoristil prvú trofej od roku 2011, keď získal Taliansky pohár. "Teraz nastal čas na oslavy pre všetkých fanúšikov Interu. Buďme ale zodpovední a aj v spôsobe osláv buďme majstrami," napísal Inter na sociálnej sieti. Stovky fanúšikov podľa záberov klubovej televízie začali oslavovať titul pred milánskou katedrálou.

Atalanta hrala v početnej nevýhode od 22. minúte, keď videl červenú kartu brankár Pierluigi Gollino. Napriek tomu dala gól v 32. minúte, keď sa presadil nemecký obranca Robin Gosens. Sassuolo, za ktoré nenastúpil slovenský reprezentant Lukáš Haraslín vyrovnalo z penalty v 52. minúte. Oslavy mohol Interu zmariť hosťujúci Luis Muriel, ale nepremenil penaltu.

V úvodnom stretnutí dňa zvíťazili hráči Lazia Rím doma nad FC Janov 4:3. Domáci aktuálne figurujú v tabuľke na šiestom mieste a stále sa snažia bojovať o priečky, ktoré by im zabezpečili účasť v Lige majstrov.

Juventus, ktorý sa snaží o miestenku v Lige majstrov, zvíťazil nad Udinese 2:1 a v tabuľke poskočil na tretiu priečku. "Starej dáme" zabezpečili tri body dva presné zásahy portugalského kanoniera Cristiana Ronalda na konci zápasu.

Serie A - 34. kolo:
Udinese Calcio - Juventus Turín 1:2 (1:0)
Góly: 10. Molina – 83. a 89. Cristiano Ronaldo (prvý z 11 m)

Lazio Rím - FC Janov 4:3 (2:0)
Góly: 30. a 56. Correa, 43. Immobile (z 11 m), 48. Alberto - 47. Marušič (vlastný), 80. Scamacca (z 11 m), 81. Šomurodov

FC Bologna - ACF Fiorentina 3:3 (1:1)
Góly: 31., 71. a 84. Palacio – 22. a 73. Vlahovič (prvý z 11 m), 64. Bonaventura

SSC Neapol – Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 13. Osimhen – 90.+4 Nandez