Tréner Ramsay si po víťazstve nebral servítku pred ústa: Špinavá hra Rakúšanov, to nebolo o hokeji!

Craig RamsayCraig Ramsay Zdroj: TASR/František Iván

PIEŠŤANY - Zverenci trénera Craiga Ramsayho nadviazali na sobotné víťazstvo 3:1 v prvom dueli s Rakúskom aj v nedeľu, kedy rovnakého súpera zdolali 2:0. V Piešťanoch položili základ triumfu už v prvej tretine, v ktorej skórovali v presilovkách Miloš Roman a Adrián Holešinský. Čisté konto si udržal brankár Július Hudáček.

hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: "Po prvej tretine to už nebol hokejový zápas. Nemám rád taký hokej, to nebolo o korčuľovaní, o prihrávkach. Som sklamaný zo spôsobu hry súpera, bolo to hlúpe. Som hrdý, ako naši hráči hrali, bojovali, ale neviem pochopiť, ako môže niekto takto hrať, snažiť sa zraniť protihráča... Som z toho sklamaný. To, čo hrali Rakúšania, to nebolo o hokeji. My takto špinavo nehráme. Krištof by mal byť v poriadku, niečo si podvrtol, nechali sme ho radšej odpočinúť. Noví hráči ako Regenda, Roman a Hrehorčák podali solídny výkon, naskočili do tímu a odviedli dobrú prácu. Som veľmi potešený ich hrou. Rovnako som spokojný aj s výkonom brankára Hudáčka. V úvode nemal veľa práce, ale potom predviedol niekoľko dôležitých zákrokov."

Adrián Holešinský, autor druhého gólu SR: "Bol to strašne fyzický zápas. Nečakali sme, že budú Rakúšania takto hrať, bolo to od nich až nepekné. Zvládli sme to, vyhrali sme, dúfam, že chalani nemajú žiadne vážne zranenia. Verím, že v ďalších zápasoch ešte zlepšíme efektivitu v presilovkách."

Adam Liška, útočník SR: "Bolo tam niekoľko zákrokov, situácií, v ktorých by sa už súboje nemuseli dohrávať, ale Rakúšania ich dohrávali. Snažili sme sa s tým niečo urobiť ako tím. Je škoda, že sa také zákroky stali. Dlhodobo nestrieľame veľa gólov, z takého tlaku, aký sme si vypracovali, by sme mali viac vyťažiť."

Július Hudáček, brankár SR: "Rakúšania mali v úvode menej striel, ale potom si vypracovali pár šancí, na ktorých som sa chytil. V takýchto zápasoch, v ktorom súper nemá veľa šancí, si aspoň môžem odskúšať komunikáciu so spoluhráčmi. Z každého zápasu sa treba nejako poučiť. Tie ďalšie budú ale kvalitatívne niekde úplne inde."

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články