Zápasníci UFC, odborníci, česká a slovenská scéna, všetci ho milujú: Páni, to bolo šialené!

 Jiří Procházka Jiří Procházka Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Jiří Procházka svojím víťazstvom nad Dominickom Reyesom v UFC pobláznil nielen fanúšikov, ale zaujal aj niektorých popredných zápasníkov. K jeho famóznemu KO sa vyjadril na sociálnej sieti aj Dustin Poirier, Derrick Lewis, Daniel Cormier či Kamaru Usman.

Daniel Cormier aktuálne pracuje ako odborný komentátor pri prenosoch UFC, predtým bol šampiónom poloťažkej a ťažkej váhy UFC a dodnes patrí medzi najuznávanejších zápasníkov sveta. "Tento frajer je ako lavína idúca z kopca. Používa kardio ako zbraň, má fantastickú bradu a skvelý inštinkt. Som z neho nadšený!" konštatoval na adresu Procházku. 

Svoje k výkonu českého fightera napísal na sociálnej sieti aj aktuálny šampión welterovej váhy UFC Kamaru Usman, ktorý len pred pár dňami tvrdou ranou ukončil Jorgeho Masvidala. "Páni, to bolo šialené!"

Na názor na Procházkov veľký triumf sme sa pýtali aj Attilu Végha. "Mňa neprekvapil, strašne som mu veril a fandil zároveň. V tom zápase sme mohli vidieť, ako je výborne mentálne pripravený na takéto zápasy a rovnako aj fyzicky. Jeho súperom by asi nechcel byť nikto, práve pre jeho nepredvídateľný štýl. Spravil perfektný zápas, je to už teraz obrovský moment pre Česko a Slovensko. On ten opasok vyhrá, je to mladý, dravý človek a ide ako píla. Držím mu palce a verím, že to dokáže," skonštatoval víťaz Bellatoru.

"Spravil obrovský krok pre MMA na Slovensku a Česku. Predpokladal som, že vyhrá na KO/TKO v treťom kole. Zápas som sledoval a bolo to niečo neskutočné, gratulujem mu k veľkému víťazstvu," povedal pre športky Lajoš Klein. 

"Procházka diktoval tempo od prvého kola. Reyes tam Procházku párkrát trafil údermi, ktorými knokautoval predtým súperov, no s ním to nič nerobilo. Nevyspytateľný štýl, presnosť, ľahkosť, akou hádzal údery, to je niečo, čo je mi strašne sympatické. Ak dostane úder, nerobí si z toho žiadnu ťažkú hlavu. Fenomén je aj preto, že trénuje doma, nechodí na zahraničné kempy, za mňa klobúk dole. Oboch náročných súperov doslova zabil, jeho tretí zápas by mal byť titulový, to by sa 99 percentám zápasníkov nestalo. Je na ňom sympatické aj to, že nerobí to, čo ostatní, aby si pýtal veľké zápasy. Takže vidíme, že v UFC sa to dá aj bez trashtalkov, aj keď si sám sebou," zhodnotil výkon českého borca komentátor UFC, tréner a rozhodca MMA v jednej osobe Tomáš Kohout.

"UFC vedelo prečo si ho vyberá do hlavného ťaháku. Nemohlo to dopadnúť lepšie. Procházka ustál veľký tlak spojený s fight weekom, bol maximálne vyrovnaný. Dušu a srdce bojovníka  potom dokázal predviesť v samotnom súboji, keď ustál tvrdé rany a potom aj nebezpečenstvo v podobe škrtenia. Ustál ťažké momenty a vyhral, je to dôležité aj z pohľadu vnímania jeho výhry podľa môjho názoru. UFC si ho obľúbilo, čo dokazuje aj to, že priamo po zápase šiel priamo do štúdia. Bolo to krásne zavŕšenie jednej spanilej jazdy," konštatoval odborník na UFC a skúsený komentátor MMA Michal Petrgál. 

Na záver pridávame tweet Dana Whitea, ktorý bol taktiež výkonom Jiří Procházku milo prekvapený.

Viac o téme: UFC Jiří Procházka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články