Roland Garros potešil tenisových fanúšikov: Na hlavné kurty môže prísť až tisíc divákov

Roland GarrosRoland Garros Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

PARÍŽ - Tenisové zápasy na blížiacom sa grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži bude môcť sledovať na každom z troch hlavných kurtov až tisíc divákov. Oznámil to francúzsky minister školstva a športu Jean-Michel Blanquer.

Je to nárast oproti minulému roku, keď podujatie pre pandémiu koronavírusu odložili o štyri mesiace a do celého areálu mohlo prísť denne maximálne 1000 fanúšikov. Blanquer uviedol, že menšie kurty budú môcť byť tento rok zaplnené z tretiny. Tento model bude platiť počas prvých desiatich dní, po uvoľnení opatrení sa potom kapacita zvýši na dve tretiny a maximálny počet 5000 divákov na kurte. To nastane od štvrťfinálových zápasov. "V tejto chvíli je limit stanovený na 35 percent z kapacity a maximálne tisíc ľudí na jeden kurt," povedal Blanquer podľa agentúry AFP.

Roland Garros sa po odklade o jeden týždeň začne 30. mája. Centrálny kurt Philippa Chatriera má kapacitu približne 15.000 divákov, druhý najväčší dvorec areálu - kurt Suzanne Lenglenovej pojme zhruba 10.000 fanúšikov.

Viac o téme: Roland Garros
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR