Kmotrík chce po blamáži v Trnave vyvodiť dôsledky: Výkon bol nehodný značke ŠK Slovan!

Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml.Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík ml. Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

BRATISLAVA - Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava sa ospravedlnil všetkým fanúšikom a podporovateľom za zlyhanie v nedeľnom derby v Trnave, v ktorom obhajca titulu prehral 0:3. Spartak Trnava prekazil odvekému rivalovi oslavy majstrovského titulu na svojom štadióne. Nad "belasými" zvíťazil v šlágri 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2020/2021 rozdielom triedy a dokázal ich zdolať už druhýkrát v krátkom čase. Pred dvoma týždňami uspel na Tehelnom poli 2:1.

Na prehru zareagovalo vedenie rekordného majstra SR prostredníctvom správy na oficiálnom webe. V nej generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. avizuje aj vyvodenie dôsledkov. "Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu. Ako generálneho riaditeľa klubu, ale najmä ako slovanistu, ma to neskutočne bolí a bolí to určite aj vás všetkých. Ospravedlňujeme sa za toto zlyhanie, náš dnešný výkon bol nedôstojný, dehonestujúci a nehodný značke ŠK Slovan. Situáciu si interne zanalyzujeme a vyvodíme dôsledky, o ktorých budeme informovať v najbližších dňoch," povedal v nedeľu generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan prehral štvrtý ligový duel v tejto sezóne a nevyužil šancu získať tretí titul za sebou, resp. jedenásty v ére samostatnosti. Pred druhou Dunajskou Stredou má tri kolá pred koncom náskok sedem bodov a 9. mája hostí DAC na Tehelnom poli.

Viac o téme: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR