Nový kouč Petry Vlhovej: Možný dôvod, prečo si vybrali práve Piniho

Mauro PiniMauro Pini Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dnes na sociálnej sieti predstavila nového trénera Ski Teamu Vlha, ktorý nahradil Taliana Livia Magoniho. Stal sa ním uznávaný švajčiarsky expert Mauro Pini.

Slovenská lyžiarska ikona v pondelok ráno na sociálnych sieťach radostne predstavila meno svojho nového kouča, ktorý ju má pripraviť na olympijskú sezónu. A to Pini už dokázal, že vie. Dôkazom toho je aj to, že iba pár týždňov pred olympiádou v Soči zobral pod svoje krídla Slovinku Tinu Mazeovú a výsledkom boli dve zlaté medaily v zjazde a obrovskom slalome.

Mauro Pini trénoval aj súčasnú veľkú rivalku Petry Vlhovej - Laru Gutovú-Behramiovú. Tá bola v uplynulej sezóne najväčšou konkurentkou slovenskej lyžiarky v boji o veľký krištáľový glóbus. Pod jeho vedením sa dopracovala k prvým úspechom vo svojej kariére. Ako sedemnásťročná dala o sebe vedieť na majstrovstvách sveta vo Val d'Isere 2009, kde získala striebro v zjazde a kombinácii. 

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová Galéria fotiek (2)

Okrem Gutovej-Behramiovej trénoval aj španielsku lyžiarku Maríu Contrerasovú. 56-ročný kouč nakukol aj do sveta mužského lyžovania, kde sa venoval švajčiarskym lyžiarom.

Pini je v lyžiarskom svete známy pojem. V poslednom období pôsobil ako lyžiarsky expert pre televíziu RSI a bol aj riaditeľom pretekov vo švajčiarskom stredisku Airolo.

Cieľ je jasný

Vlhovej tím vie, prečo si vybrali ako hlavného kouča Maura Piniho. Jeho hlavným cieľom bude pripraviť Petru na olympiádu v Pekingu, kde bude chcieť získať svoju prvú medailu pod piatimi kruhmi.

Švajčiarsky tréner bol v hľadáčiku Vlhovcov už pred piatimi rokmi. Potvrdil to aj otec úspešnej lyžiarky: "Keď sme sa pred piatimi rokmi rozhodli ísť cestou najvyššej kvality a zabezpečiť pre Petru najkvalitnejších trénerov a spolupracovníkov, zvažovali sme aj angažovanie švajčiarskeho odborníka Maura Piniho. V tom čase sme sa predovšetkým z ekonomických dôvodov ešte dohodnúť nedokázali, ale naša aktuálna pozícia nám už dosiahnutie dohody umožňuje a ja som šťastný, že do nášho tímu prichádza vysoko renomovaný tréner."

Viac o téme: Petra Vlhová Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky