Tipsportligový nováčik získal vytypovanú posilu: Na Spiš prichádza najproduktívnejší hráč Liptákov

Andreas Štrauch (vľavo) a Jacob Cardweli bojujú o pukAndreas Štrauch (vľavo) a Jacob Cardweli bojujú o puk Zdroj: TASR - Ján Krošlák

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Nováčik hokejovej Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves angažoval 27-ročného krídelníka Andreasa Štraucha. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

"Mali sme ho vytypovaného dlhší čas a som rád, že sa nám ho podarilo presvedčiť, aby svoju budúcnosť spojil s nami. Ide o ofenzívneho praváka, ktorý má cit na góly. Počítame s ním do presilových hier a mal by patriť k lídrom našej zostavy. Ďalší plus je, že som s ním hral a viem, že ide o charakterného hráča, ktorý skvele zapadne do kabíny," uviedol generálny manažér Spišiakov Richard Rapáč.

Štrauch bol v ročníku 2020/2021 hráč Liptovského Mikuláša. V 46 zápasoch dosiahol bilanciu 15 gólov, 17 asistencií a stal sa najlepším strelcom i najproduktívnejším hráčom mužstva. V najvyššej slovenskej súťaži už nastupoval aj za Poprad, Nové Zámky, Zvolen a Michalovce. Odohral v nej celkovo 371 zápasov, v ktorých získal 171 bodov za 72 gólov a 99 asistencií.

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves Andreas Štrauch
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR