VIDEO Česká hviezda UFC k chválospevom svetových hviezd MMA: Rád by som sa medzi nich zaradil

 Jiří Procházka Jiří Procházka Zdroj: Profimedia

PRAHA - Bezprostredne po víťazstve nad Američanom Dominickom Reyesom českého MMA bojovníka Jiřího Procházku otázka na možný zápas o titul v prestížnej organizácii UFC prekvapila, s odstupom niekoľkých desiatok hodín si ho ale už vedel predstaviť.

Chce však dostatok času na prípravu a s rozhodnutím by rád vyčkal na výsledok už ohlásenej titulovej bitky medzi Poliakom Janom Blachowiczom a Gloverom Teixeirom z Brazílie, ktorá sa má konať na začiatku septembra.

"Osobne by som preferoval počkať do zápasu Teixeiru s Blachowiczom a po ňom sa jasne rozhodnúť. Príprava na Blachowicza, alebo víťaza tohto duelu, musí byť fakt dôkladná. Je to zápas o titul, to sa nesmie podceniť," povedal Procházka na on-line tlačovej konferencii po návrate do Česka.

Šampión japonskej organizácie Rizin sa v noci na nedeľu českého času predstavil v UFC iba druhýkrát a po jasnej výhre nad Reyesom, ktorého knokautoval v 2. kole, už sa hovorí o tom, že by mohol bojovať o pás americkej organizácie. Prvá otázka bezprostredne po zápase ho ale ľahko zaskočila.

"Keď som si po zápase sadol za mikrofón a rovno sa ma pýtali, že či pôjdem o titul, tak som si hovoril: Sakra, fakt? Prišlo mi to rýchle, Keď som si ale potom predstavil Blachowicza alebo niekoho z nich ako titulového vyzývateľa, a keď som teraz pocítil Dominicka pred sebou, všetky jeho techniky, tak musím povedať, že na zápas o titul by som sa dokázal pripraviť," povedal Procházka.

Najskôr si chce ale hlavne oddýchnuť a pozvoľna začať pracovať na svojom zlepšení. "Teraz by som chcel tak mesiac dva ísť svoj režim s ohľadom na to, aký bude ďalší zápasový plán. Rád by som zapracoval na chybách, ktoré som v zápase urobil. Rád trávim čas sám nad sebou a grilujem sa v tom pokojne niekoľko hodín," pousmial sa Procházka, ktorý svoje triumfálne víťazstvo ešte ani poriadne zo záznamu nevidel.

"Ani som nemal možnosť čítať všetky reakcie. K médiám som sa poriadne nedostal," priznal. Prakticky všetky svetové hviezdy MMA ho chválili. "Jasné, že som za to rád. Rád by som sa medzi týchto šampiónov zaradil, predviedol niečo výnimočné, tak to beriem ako niečo, čo som si jasne zadal a očakávam to," povedal člen brnianskeho klubu Jetssaam Gym, ktorý si v Las Vegas pripísal dvanáste víťazstvo a desiate KO v rade.

Procházka do zápasu nastúpil so špeciálnym účesom - na strede hlavy mal upletený vrkoč. Inšpiroval sa thajskými bojovníkmi a takzvaným mongkonom. Ozdobou hlavy, ktorú používajú pri rituálnom tanci "Wai Khru". Zrejme si ho nechá aj naďalej. "Mal som ho nejakú dobu v hlave a povedal som si, že si ho nechám ďalej. Aby som v sebe mohol držať spirit, na ktorý som narazil. Len by som si rád odstránil umelé príčesky a nahradil ich svojimi vlasmi," dodal Procházka.

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Dominick Reyes
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: YouTube/Jiří Denisa Procházka
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články