VIDEO Koniec Česka na MS po výprasku od Kanady: Zápasu kraľoval najmladší hráč turnaja!

Javorové listy nedali Česku najmenšiu šancu na postupJavorové listy nedali Česku najmenšiu šancu na postup Zdroj: Youtube

FRISCO - Česká hokejová reprezentácia utrpela vo štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov s Kanadou debakel 3:10. Favorizovaní zámorskí hráči si vypracovali trojgólový náskok už úvodných siedmich minútach. Piatimi bodmi za dva góly a tri asistencie sa na výhre Kanady podieľal pätnásťročný útočník Connor Bedard.

Zverenci trénera Jakuba Petra vyhrali na šampionáte v USA jeden z piatich zápasov a druhýkrát za sebou vysoko prehrali. So základnou skupinou sa rozlúčili prehrou 1:11 s Ruskom. Čakanie na medailový úspech na podujatí tejto vekovej kategórie pokračuje, naposledy Česi uspeli v roku 2014, kedy skončili druhí.

Český tím, v ktorého zostave chýbal zranený elitný obranca Jiříček, začal aktívne, už po 121 sekundách ale prvýkrát inkasoval. Gólmana Suchánka prekonal po rýchlej prihrávke spoza bránky Johnston. Kanaďania vyučovali súpera v efektivite streľby. Po Altrichterovej strate pridal druhý gól Roulette a v čase 6:50 zvýšil na 3:0 Bedard. Najmladší hráč na turnaji tečoval strelu Zhilkina a zápas sa predčasne skončil pre Suchánka, ktorý inkasoval trikrát z piatich striel.

Česi dokázali znížiť z prvej presilovej hry, keď sa po Brabencovej krížnej prihrávke presadil Pajer. Kanada ale získala trojgólový náskok rýchlo späť. Za obranu si nakorčuľoval Stankoven a prestrelil Šatného medzi betóny. Najlepší tím základnej skupiny A potom niekoľko šancí nepremenil, na začiatku druhej tretiny ale v presilovej hre pridal piaty gól. Bedard trafil žrď, Guenther ale puk pohotovo dorazil.

Zverenci trénera Petra nevzdali a naďalej sa snažili hrať aktívne. V 24. minúte boli odmenení, keď sa po zblokovanej strele presadil Chmelař. Vzápätí hrali Česi dve presilové hry, v najväčšej šanci však Pajera vychytal Gaudreau. Namiesto zníženia a zdramatizovania duelu sa opäť presadili Kanaďania, druhýkrát sa trafil Guenther. Od ďalšej pohromy potom Čechov zachránil Šatný, ktorý zlikvidoval nájazd dvojice súperov a Bedardovo zakončenie.

Vo 45. minúte sa do ďalšej príležitosti dostal v početnej výhode Pajer, druhý gól však nepridal. Kanaďania boli oveľa efektívnejší a dvakrát sa presadili v rýchlom slede z dorážok. Najprv pridal ďalší gól výborne hrajúci Bedard a potom uspel aj Winterton. Po minúte síce Szturc znížil, ale v pohode hrajúci Kanaďania sa presadzovali ďalej. Nakoniec sa im podarilo nastrieľať desať gólov.

Česká republika - Kanada 3:10 (1:4, 1:2, 1:4)

Fínsko - Švajčiarsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Švédsko - USA 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Rusko - Bielorusko 5:2