Poprad sa v bláznivej finálovej prestrelke konečne dočkal: Prekvapujúco sme mali veľmi dobré nohy

VÍťazné oslavy hokejistov HK PopradVÍťazné oslavy hokejistov HK Poprad Zdroj: TASR/Milan Kapusta

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšom 4. finálovom stretnutí Kaufland play off Tipos extraligy nad HKM Zvolen 7:4. Stav série hranej na štyri víťazné zápasy znížili na 1:3.

"Trochu prekvapujúco sme dnes mali veľmi dobré nohy, hrali sme aktívne. Úvod nám úplne nevyšiel, inkasovali sme v päťminútovom oslabení, ale potom sme sa rozohrali. V druhej tretine sme duel začali kontrolovať. Dobre sme napádali a Zvolenčania s nami mali vtedy veľké problémy. Záver sme si zdramatizovali, ale to nie je nič nové pod slnkom. Už treba vyhrať iba dva zápasy a vyrovnáme sériu," zhodnotil prvý finálový triumf kamzíkov domáci tréner Peter Mikula.

Jeho náprotivok Peter Oremus bol napriek prehre spokojný s výkonom svojich zverencov a do ďalšieho finálového merania síl neplánuje žiadne zmeny: "Odohrali sme vynikajúci zápas. Vytvorili sme si veľmi veľa šancí. Ich realizácia nebola až taká, ako sme si predstavovali, a zrejme to rozhodlo o zápase. Som veľmi rád, že sme sa presadili v hre so šiestimi hráčmi, ukázali sme, že túto situáciu vieme zvládať. Zmeniť do ďalšieho duelu netreba nič. Hráme vynikajúco. Treba si veriť v každom jednom súboji a pri každom striedaní a budeme úspešní."

Piaty duel finálovej série je na programe vo štvrtok vo Zvolene.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen Peter Oremus Peter Mikula
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Tipos Extraliga
  • Zdroj: TASR