Slovan žiadne prekvapenie nedopustil: Proti Žiline zabojuje o obhajobu Slovnaft Cupu

Zľava Vernon De Marco (Slovan), Matej Starší (Banská Bystrica) a Dávid Holman (Slovan)Zľava Vernon De Marco (Slovan), Matej Starší (Banská Bystrica) a Dávid Holman (Slovan) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

ZVOLEN - Futbalisti obhajcu trofeje ŠK Slovan Bratislava postúpili do finále 52. ročníka Slovenského pohára. V stredajšej semifinálovej odvete Slovnaft Cupu uspeli vo Zvolene nad MFK Dukla Banská Bystrica 3:1, v domácom prvom zápase zvíťazili 3:0. V súboji o trofej nastúpia 19. mája na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave proti MŠK Žilina.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)
Góly: 8. Henty, 25. Ožbolt, 89. Lovat – 20. Abena (vlastný). Rozhodovali: Kišš – Vorel, Košecký. ŽK: Polievka, Migaľa, Jackuliak. Bez divákov.

Dukla: F. Baláž – Lukáčik, Kupčík, Nosko, Migaľa – Snitka (76. P. Vajda), Richtárech (62. Willwéber) – Starší (62. Polievka), Gonda, Frimmel (62. Kvocera) – Vujošević (46. Jackuliak)

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena (46. Laczkó), Bajrič, Pauschek – Daniel (70. Ratao), Nono, Rabiu (61. Habodasz), Weiss ml. (61. Lovat) – Ožbolt (76. D. Strelec), Henty

/prvý zápas: 0:3, Slovan postúpil do finále/

Úvod zápasu patril domácim futbalistom, ktorí mali aktivitu. V tretej minúty dostal loptu za obranu Starší, ale za šestnástkou bol pri nej skôr gólman Šulla a vyhlavičkoval ju, následne Vujoševič prekopol bránku z vyše dvadsiatich metrov. O dve minúty neskôr Lukáčik potiahol akciu po pravej strane, prenikol do šestnástky, cez Staršieho sa dostala lopta ku Gondovi a ten sa mohol na úrovni jedenástky spýtať Šullu kam to chce, mieril napokon vedľa. Prišiel trest. V ôsmej minúte Nono z pravej strany našiel v šestnástke voľného Hentyho a ten bez prípravy otvoril skóre stretnutia. Po štvrťhodine hry mohol pridať aj druhý gól, no z priameho kopu strieľal nad brvno. Ďalšiu možnosť mal po rohu Nona Pauschek, hlavičkoval nepresne. Bystričania vyrovnali v dvadsiatej minúte. Lukáčik opäť potiahol akciu po pravej strane, našiel v ľavom rohu šestnástky Frimmela, ktorého strelu si zrazil za vlastného gólmana Abena. Prešlo iba päť minút a bolo 1:2, pretože chybu Richtárecha využil Daniel, ten naservíroval center na bližšiu žrď, kde hlavičkoval tiesnený Ožbolt. Po polhodine hry domáci pohrozili po priamom kope nakrátko. Snitka posunul loptu do šestnástky, kde bola zrazená pred Staršieho, no ten zakončoval vedľa žrde. Na opačnej strane Nono strieľal z diaľky nebezpečne, Baláž loptu vyrazil a Ožbolt z dorážky rozvlnili sieť z ofsajdu.

V druhom polčase sa poriadne rozpršalo, ubudlo šancí, za zmienku stála Hentyho strela k bližšej žrdi, ktorú brankár Dukly pokryl. Slovan mal prevahu, ale nevedel ju zužitkovať, hráčom komplikoval hru aj silný vietor. Jedinú vyloženú šancu mal v 78. minúte Henty, strieľal z vnútra šestnástky, no bravúrne nohami zasiahol Baláž. V závere to skúšal z uhla Medveděv, no nepresne. Napokon druhý gól pridal Lovat, keď dostal dobrú loptu od Rataoa za obranu Dukly a zoči – voči gólmanovi Banskej Bystrice nezaváhal.

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: Slovan vyhral zaslúžene. Zápas sa lámal v úvode pri prvých šanciach, mali sme jednu vyloženú, nepremenili sme ju a vzápätí Slovan skóroval. Síce sme vyrovnali, no hneď súper pridal aj druhý gól a už bolo prakticky rozhodnuté. Skonfrontovali sme sa so Slovanom v semifinále pohára, možno ak by sa hralo na jeden zápas, bolo by to iné, ale náš postup takto ďaleko v národnom pohári hodnotím pozitívne.“

Darko Milanič, tréner Slovana: „Som spokojný s faktom, že sme vo finále pohára. To je najpodstatnejšia vec. V každom zápase je niečo, čo sa mi nepáči, no pokúšali sme sa hrať vo Zvolene dobre a nechať si zároveň energiu do ďalšieho stretnutia v lige. Vyšiel nám už prvý pohárový zápas, rovnako aj tento druhý, keďže sme rýchlo skórovali a odpovedali aj na domáci vyrovnávajúci gól. Druhý polčas sme zvládli. Tento  duel bol pred ligovým s Dunajskou Stredou dôležitý, keďže ako každý, aj my máme určité svoje problémy.“

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava MFK Dukla Banská Bystrica