Slavia má na dosah zisk double! Ďalšia jednoznačná výhra v derby pražských S

Radosť hráčov Slavie PrahaRadosť hráčov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP//Rui Vieira

PRAHA - Slavia Praha postúpila do finále Českého futbalového pohára. V 299. derby pražských "S" zdolal staronový majster krajiny na Letnej obhajcu trofeje Spartu Praha 3:0.

V prvom polčase Slavia v priebehu piatich minút dvakrát potrestala chyby v rozohrávke domácich. V 25. minúte otvoril gólový účet duelu najlepší ligový strelec Jan Kuchta a ďalší gól do odkrytej bránky pridal po polhodine hry Tomáš Holeš. Sparťania si vypracovali niekoľko šancí, ktoré však skončili na pozornom brankárovi. V 53. minúte prešiel Lukáš Masopust obranou súpera a ponúknutú šancu premenil Kuchta do prázdnej bránky na svoj druhý gól v stretnutí.

V drese Sparty odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Dávid Hancko. Slavii sa zisk double pokúsi 20. mája prekaziť Viktoria Plzeň.