Cena za najlepšieho hráča play off smeruje do Popradu: Zlatú korčuľu získal Dávid Skokan

Uprostred s pukom Dávid Skokan (HK Poprad) vľavo brankár Robin Rahm a vpravo Mikko Nuutinen (obaja HKM Zvolen)Uprostred s pukom Dávid Skokan (HK Poprad) vľavo brankár Robin Rahm a vpravo Mikko Nuutinen (obaja HKM Zvolen) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

ZVOLEN - Hokejový útočník Dávid Skokan z HK Poprad získal zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča Kaufland play off Tipos extraligy 2020/2021.

Vo vyraďovacej časti odohral 15 zápasov, v ktorých získal 15 kanadských bodov za 9 gólov a 6 asistencií. V druhom finálovom zápase dostal zásah pukom do hlavy a na ďalšie duely nastupoval so sebazaprením. Tridsaťdvaročný rodák z Popradu sa stal siedmym držiteľom Zlatej korčule pre najužitočnejšieho hráča play off najvyššej slovenskej súťaže, pričom až päťkrát sa stalo, že ju nezískal hráč víťazného tímu. Pre Skokana je to najvýznamnejšie individuálne ocenenie v kariére. Tento rok sa predĺžila tradícia z minulých sezón, aj predchádzajúci traja držitelia Zlatej korčule neboli z tímu nového majstra.

Ocenenie Zlatá korčuľa Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook/Tipos Extraliga

Zlatá korčuľa sa udeľovala po ročnej prestávke, keďže vlani sa súťaž pre zavedenie pandemických opatrení nedohrala. Autorkou trofeje je sochárka Mira Podmanická.

Držitelia Zlatej korčule pre najužitočnejšieho hráča play off:
2014 Jozef Stümpel (HK Nitra)
2015 Gabriel Spilar (HC Košice)
2016 David Laliberté (HK Nitra)
2017 Mathieu Corbeil (MHC Martin)
2018 Branko Radivojevič (Dukla Trenčín)
2019 Samuel Buček (HK Nitra)
2020 Neudelila sa
2021 Dávid Skokan (HK Poprad)

Viac o téme: HK Poprad Dávid Skokan Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR