Popradčania mali na dosah titul: Teraz sa ťažko niečo hodnotí, strašne to bolí!

Zľava Miko Dalhuisen, zranený David Skokan a Marek Hudec (všetci Poprad)Zľava Miko Dalhuisen, zranený David Skokan a Marek Hudec (všetci Poprad) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatom zápase finále Kaufland play off Tipos extraligy 2020/2021 a získali titul majstra SR. Vo štvrtok triumfovali na domácom ľade nad HK Poprad 3:2 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy.

Peter Mikula, tréner Popradu: "V prvom rade musím zagratulovať Zvolenu. Vyhral 4:1 na zápasy, takže pohár je v zaslúžených rukách. Rozhodujúcich momentov bolo viac. Hráči išli na dno síl a nepodarilo sa to. Chceli sme zlato, máme striebro, musíme sa s tým vyrovnať. Teraz to trošku bolí, o pár dní to bude krásne, taký je život."

Tomáš Vošvrda, brankár Popradu: "Teraz sa ťažko niečo hovorí, človek to možno ocení až neskôr, ale teraz to strašne bolí. Možno rozhodli prvé dva zápasy, keď sme viedli, možno dve predĺženia... Pred sezónou sme si dali cieľ finále, ten sme splnili, ale teraz je to ťažké prijať."

Daniel Brejčák, obranca Popradu: "Hrali sme to viac po rohoch, Zvolen to hral jednoduchšie, všetko nahadzoval na bránu a to možno rozhodlo. Partia bola výborná, podmienky sú vynikajúce, verím, že zostaneme pokope a budúci rok opäť budeme útočiť na najvyššie ciele. Bude to ťažké prekúsnuť, sezóna bola dlhá, špecifická v tom, že to bolo bez divákov. Niekedy sa motivácia hľadala ťažko, ale môžeme byť na seba hrdí. Ukázali sme veľký potenciál. Teraz to mrzí, je to život, musíme ísť ďalej. Klobúk dolu pred celým mužstvom."

Zvolenčania naopak oslavujú

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Toto sú krásne chvíle. Nebolo to jednoduché, ale zvládli sme to. Rado Puliš mi na začiatku sezóny povedal, že budeme majstri. Vyšlo to."

Dušán Mráz, prezident klubu Zvolena: "Som nesmierne šťastný, splnil sa mi sen, oslávil som titul v deň mojich narodenín."

Radovan Puliš, kapitán Zvolena: "Celý rok sme boli najlepší, vyhrali sme základnú časť a napokon aj titul."

Allan McPherson, strelec dvoch gólov vo finále: "Som nesmierne šťastný. Tento úspech radím vo svojej kariére na najvyšší stupienok."

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR