Montrealu sa nepodarilo spečatiť postup do play off: Trpký návrat Tatara do zostavy

Tomáš Tatar sa vrátil do zostavy MontrealuTomáš Tatar sa vrátil do zostavy Montrealu Zdroj: SITA/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

TORONTO - Hokejisti Montrealu nevyužili príležitosť v predstihu spečatiť postup do play off NHL. V noci na piatok prehrali na ľade Toronta 2:5, keď o osude stretnutia rozhodli Maple Leafs v úvodnej tretine, v ktorej si vypracovali štvorgólový náskok.

Do zostavy Montrealu sa po päťzápasovej absencii zavinenej zranením v dolnej časti tela vrátil Tomáš Tatar, slovenský krídelník sa do štatistík zapísal tromi mínuskami. Jeho tím figuruje na štvrtej priečke Severnej divízie, Toronto je na jej čele. Maple Leafs vyhrali šiesty zápas zo siedmich a bodovali v siedmom po sebe. Z jubilejného 40. gólu v sezóne sa tešil suverénne najlepší strelec základnej časti Auston Matthews, ktorý v 56. minúte spečatil triumf svojho tímu.

"Prvá tretina bola v našom podaní veľmi zlá. Boli sme pomalí, súper ľahko potrestal naše chyby. Vrátiť sa do zápasu za stavu 0:4 už nebolo jednoduché. Mrzí ma, že sme nepomohli nášmu brankárovi, ktorý za inkasované góly nemohol. Je to mladý chlapec, má iba 21 rokov, v ďalších zápasoch mu musíme byť viac nápomocní," vyjadril sa obranca Montrealu Ben Chiarot.

Hokejisti Pittsburghu pokorili Buffalo 8:4 aj vďaka štyrom presným zásahom Jeffa Cartera. "Fakt netuším, čo sa dnes dialo na ľade. Puk ma jednoducho prenasledoval celý večer a vždy si našiel cestu do bránky. Streliť štyri góly v jednom zápase je niečo výnimočné, budem na tento večer dlho spomínať," nadchýnal sa Carter, ktorý prišiel do Pittsburghu v apríli z Los Angeles Kings a po trinástich vystúpeniach v drese tímu z Pennsylvánie má na konte desať kanadských bodov (8+2).

Boston si poradil s New Yorkom Rangers 4:0, pričom slovenský brankár Jaroslav Halák sledoval zo striedačky výborný výkon svojho kolegu Jeremyho Swaymana, ktorý zlikvidoval všetkých 15 striel súperových hráčov. Carolina podľahla Chicagu 1:2 po predĺžení a ukončila päťzápasovú víťaznú sériu. Podarilo sa jej však bodovať v trinástom zápase za sebou a vyrovnala klubový rekord.

Z výhry sa tešil Marián Studenič, ktorého New Jersey uspelo na ľade New Yorku Islanders 2:1. Slovenský krídelník odohral vyše desať minút, na súperovho brankára vyslal jednu strelu. Islanders prehrali tretíkrát za sebou.

BOSTON BRUINS - NEW YORK RANGERS 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Bergeron (Marchand), 19. McAvoy (Marchand, Pastrňák), 35. DeBrusk (Krejčí, Hall), 42. Carlo (Krejčí). Brankári: Swayman - Šesťorkin, strely na bránku: 34:15.

CAROLINA HURRICANES - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. Nečas (Hakanpää) - 57. Stillman (Suter), 63. DeBrincat (Kubalík, Kalynuk). Brankári: Mrázek - Delia, strely na bránku: 37:27.

NEW YORK ISLANDERS - NEW JERSEY DEVILS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 26. Beauvillier (Mayfield, Nelson) - 15. Zacha (Bratt, Hischier), 36. McLeod (Severson, Murray). Brankári: Varlamov - Blackwood, strely na bránku: 33:25.

PITTSBURGH PENGUINS - BUFFALO SABRES 8:4 (2:1, 3:2, 3:1)
Góly: 10. Carter (McCann, Gaudreau), 12. Carter (Zucker, Kapanen), 25. Carter (Pettersson, Gaudreau), 27. Dumoulin (Letang, Crosby), 28. McCann (Gaudreau), 44. Carter (McCann), 47. Crosby (Letang, Guentzel), 54. Kapanen (Malkin, Zucker) - 3. Caggiula, 24. Thompson (Mittelstadt), 26. Caggiula (Miller, Ristolainen), 50. Skinner (Thompson, Ristolainen). Brankári: Jarry - Houser, strely na bránku: 34:23.

TORONTO MAPLE LEAFS - MONTREAL CANADIENS 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Góly: 1. Galchenyuk (Nylander, Tavares), 4. Tavares (Muzzin), 11. Engvall (Spezza, Brodie), 18. Marner (Thornton, Sandin), 56. Matthews (Marner, Muzzin) - 34. Caufield (Perry, Staal), 44. Lehkonen (Toffoli, Petry). Brankári: Campbell - Primeau (21. Allen), strely na bránku: 35:21

EDMONTON OILERS - VANCOUVER CANUCKS 3:6 (2:4, 0:1, 1:1)
Góly: 17. Draisaitl (McDavid, Smith), 19. Puljujärvi (McDavid, Barrie), 53. Draisaitl (Nurse, McDavid) - 1. Höglander (Miller, Hamonic, 5. Rathbone (Hawryluk), 7. Hamonic (Boeser, Höglander), 13. Hawryluk (Schmidt, Highmore), 30. Graovac, 56. Boeser (Pearson). Brankári: Koskinen (13. Smith) - Demko, strely na bránku: 42:27.

Viac o téme: Tomáš Tatar Montreal Canadiens Toronto Maple Leafs