Hororová nehoda môže mať po deviatich mesiacoch dohru: Sklamaný Jakobsen zvažuje právne kroky!

Fabio Jakobsen utrpel vážne zranenia v prvej etape na Okolo PoľskaFabio Jakobsen utrpel vážne zranenia v prvej etape na Okolo Poľska Zdroj: SITA/AP Photo/Tomasz Markowski

PORTIMAO - Holandský cyklista Fabio Jakobsen zvažuje deväť mesiacov po vážnej nehode pri pretekoch Okolo Poľska, že podnikne právne kroky proti Dylanovi Groenewegenovi, ktorý jeho pád zavinil. Jakobsena sklamal krajanov prístup pri nedávnom prvom vzájomnom stretnutí od nehody, pri ktorom utrpel vážne zranenia hlavy a tváre.

"Dylan neprišiel so žiadným osobným ospravedlnením a nepreukázal vôľu prevziať za svoje správanie zodpovednosť. Rád by som to vzájomne urovnal, ale na to musia byť dva," napísal dvadsaťštyriročný Jakobsen na twitteri. "O ďalší postup sa teraz budú starať moji právnici, ja už sa nebudem vyjadrovať," dodal.

Groenewegen vytlačil vlani v auguste v záverečnom šprinte úvodnej etapy v Katoviciach Jakobsena do bariéry. Ten pri hrozivom páde utrpel mnohopočetné zranenia hlavy a bol v ohrození života. V nemocnici podstúpil päťhodinovú operáciu mozgu, následne musel absolvovať aj sériu rekonštrukčných zákrokov tváre. K pretekaniu sa vrátil v apríli v Turecku, teraz je s tímom Deceuninck-Quick Step na pretekoch Okolo Algarve.

Groenewegena po deväťmesačnom treste návrat do pelotónu ešte len čaká, deň po jeho vypršaní odštartuje do Giro d'Italia. Na konci apríla zverejnil, že sa s Jakobsen stretol a vzájomný rozhovor opísal ako príjemné stretnutie, pri ktorom si obaja uľavili. Táto prezentácia ale Jakobsen nahnevala. "Schôdzka bola myslená ako možnosť, ako spoločne pochopiť, čo sa v Poľsku stalo. Mala zostať dôverná medzi nami a našimi právnikmi. Som sklamaný, že to Dylan zverejnil," napísal na twitteri.

Viac o téme: Dylan Groenewegen Fabio Jakobsen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK