Slovákom sa nevydaril vstup do finálovej série, Pospíšil napokon duel ani nedohral

Kristián PospíšilKristián Pospíšil Zdroj: raumanlukko.fi

RAUMA – Hokejistom Lukko Rauma v zostave so slovenskými útočníkmi Pavlom Skalickým a Kristiánom Pospíšilom sa nevydaril vstup do finálovej série play off fínskej Liigy. V piatkovom úvodnom stretnutí prehrali doma s TPS Turku 1:4.

Slováci v zápase nebodovali, Pospíšil napokon duel ani nedohral. Už v 2. minúte inkasoval dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a v 11. min dostal trest na 2 min + 10-minútový osobný trest za nebezpečný útok na hlavu protihráča. Následnú presilovku hostia využili na úvodný gól z hokejky Henrika Larssona.

Devätnásť sekúnd pred koncom za rozhodnutého stavu inkasoval Pospíšil trest do konca zápasu za nešportové správanie, Skalický dostal v tom istom čase dvojminútový trest za nedovolené bránenie. TPS Turku sa tak ujalo vedenia v sérii, druhý finálový súboj je na programe v sobotu opäť v Raume.