VIDEO Mizernú sezónu podčiarkli fanúšikovia: Pred Mestallou protestovali tisíce ľudí

Fanúšikovia Valencie protestujú proti majiteľovi klubuFanúšikovia Valencie protestujú proti majiteľovi klubu Zdroj: Twitter/ESPN FC

VALENCIA – Niekoľko tisíc fanúšikov španielskeho futbalového klubu FC Valencia sa v sobotu zišlo pred štadiónom Mestalla. Priaznivci protestovali proti singapurskému vlastníkovi klubu Petrovi Limovi. Informovala o tom agentúra AP.

Podporovateľov "Netopierov" rozhnevali nedávne výroky Lima, ktorými znižoval ich dôležitosť. Nespokojnosť s vedením klubu však v prípade Valencie nie je žiadna novinka. Šesťdesiatsedemročnému Singapurčanovi, ktorý klub vlastní od roku 2014, vyčítajú, že ho považuje len za spôsob na dosiahnutie ďalšieho zisku. Na zhromaždení preto požadovali, aby predal všetky svoje akcie a z klubu odišiel. Svoj úmysel zdôraznili transparentmi s nápisom "Budúcnosť patrí nám".

 

Valencia sa počas Limovej anabázy už dvakrát umiestnila v druhej desiatke La Ligy a s najväčšou pravdepodobnosťou sa tomu nevyhne ani v tejto sezóne. Štyri kolá pred koncom jej patrí 14. priečka len so šesťbodovým vankúšom nad zónou zostupu. V nedeľu privíta sedemnásty Valladolid.

Protesty vo Valencii sa odohrali len necelý týždeň po tom, ako priaznivci Manchestru United vtrhli na štadión Old Trafford pred duelom s FC Liverpool. Takýmto spôsobom sa rozhodli vyjadriť nespokojnosť s americkými majiteľmi klubu - rodinou Glazerovcov.

Viac o téme: FC Valencia Peter Lim
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: TASR