VIDEO McDavid sa zapísal medzi legendy: Na sto bodov potreboval rekordne krátky čas

Connor McDavid a Leon Draisaitl oslavujú gól Connor McDavid a Leon Draisaitl oslavujú gól Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Kapitán Edmontonu Connor McDavid sa stal prvým hráčom za 25 rokov a deviatym v histórii, ktorý stihol pokoriť stobodovú hranicu v 53 zápasoch. Pri domácom triumfe nad Vancouverom 4:3 sa podieľal na všetkých štyroch góloch, prvý sám strelil už po 45 sekundách a na ďalšie tri asistoval.

Na konte má 32 gólov a 68 asistencií. Predtým pokorili hranicu 100 bodov 53 zápasoch Mario Lemieux a Jaromír Jágr, obaja v sezóne 1995/1996. "Je mi cťou, že môžem byť súčasťou takejto spoločnosti. Obaja patria k najlepším hráčom histórie a byť zmienený spolu s nimi je niečo mimoriadne. Snažím sa pripravovať na každý zápas, no vždy myslím na to, že prvoradý je tímový úspech. Keď sa darí mužstvu, ide to aj jednotlivcom, viacero spoluhráčov má za sebou dobrú sezónu," povedal McDavid.

Dva góly v dnešnom zápase strelil jeho spoluhráč Leon Draisaitl, ktorý je so 79 bodmi (30+49) v produktivite druhý za McDavidom, po zápase však chválil svojho kapitána: "Je to skrátka úžasné. Nehovorím po anglicky tak dobre, aby som našiel dostatočné slová. Odohral 53 zápasov a má 100 bodov, je fajn byť pri tom."

Viac o téme: Connor McDavid Leon Draisaitl Edmonton Oliers
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR