VIDEO Bayern rozdrvil Mönchengladbach pri zisku titulu: Bol to výkon hodný šampiónov!

Hráči Bayernu oslavujú zisk titulu Hráči Bayernu oslavujú zisk titulu Zdroj: SITA/Peter Kneffel/Pool via AP

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov nastúpili na sobotný ligový zápas s Borussiou Mönchengladbach už ako istí majstri. Deviaty titul za sebou im zabezpečil Dortmund, ktorý zdolal Lipsko 3:2. Bavori však majú aj ďalší cieľ, pomôcť Robertovi Lewandowskému k pokoreniu streleckého rekordu Gerda Müllera, ktorý v ročníku 1971/1972 dal 40 bundesligových gólov. Bayern úlohu splnil, nielenže potvrdil pozíciu v tabuľke a deklasoval Mönchengladbach 6:0, ale Lewandowski dosiahol hetrik a od vyrovnania rekordu ho delí jediný zásah.

Mönchengladbach nepatrí k obľúbeným súperom Bayernu, keď z predchádzajúcich troch zápasoch dvakrát prehral. Tentoraz však nenechal nič na náhodu. Už v prvom polčase sa dvakrát presadil Lewandowski, po góle strelili Thomas Müller a Kingsley Coman, ktorému prihral poľský kanonier. Ten v druhom polčase premenil penaltu a zvýšil na 5:0. Priebeh duelu nezmenila ani červená karta pre Tanguya Nianzoua, ktorý sa porúčal do šatní iba päť minút po príchode na ihrisko. Kanonádu Bayernu zavŕšil v oslabení Leroy Sane. "Predviedli sme výkon hodný šampiónov. Je to fenomenálne, ale stálo to ohromné množstvo každodennej práce," povedal podľa agentúry AFP tréner Hansi Flick, ktorý sa po sezóne rozlúči s Bayernom. Pri kormidle bol osemnásť mesiacov a za ten čas stihol nazbierať sedem trofejí vrátane triumfu v Lige majstrov.

Tréner Bayernu Mníchov Hansi Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader, Pool

Desiaty titul s Bayernom oslávil David Alaba, ktorý tiež v lete opustí Mníchov, a rovnaký počet trofejí má vo vitríne aj Thomas Müller. Tridsaťjedenročný krídelník patril k oporám, okrem jedenástich gólov má na konte sedemnásť ligových asistencií: "Deväť titulov za sebou, to je šialené, ale vždy to bola bláznivá jazda. Som za to nesmierne vďačný."

Lewandowski sa blíži k Müllerovi

Robert Lewandowski oslavuje gól Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Peter Kneffel/Pool via AP

Lewandowski má na vyrovnanie či prekonanie rekordného zápisu dva zápasy. Podľa Flicka si túto poctu zaslúži a tím spraví všetko, aby mu pomohol: "Keď som bol mladý, Gerd Müller bol môj idol. Ale tým, kým bol Müller v mojej mladosti, tým je Lewandowski dnes. Ak sa mu to podarí a prekoná ho, bude to úplne zaslúžené."

Viac o téme: Bayern Mníchov Robert Lewandowski Gerd Müllera