VIDEO Ronaldo nenašiel recept na obranu AC: Miláno v kľúčovom šlágri šokovalo Juventus!

Simon Kjaer a Cristiano RonaldoSimon Kjaer a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Tano Pecoraro

TURÍN - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 35. kola talianskej Serie A na ihrisku Juventusu Turín 3:0 a poskočili na 3. miesto tabuľky. Bodovo sa dotiahli na druhú Atalantu.

"Rossoneri" sa ujali vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa po rohu presadil strelou k pravej žrdi Brahim Diaz. V 57. minúte zahral v šestnástke rukou Giorgio Chiellini, no brankár Juventusu Wojciech Szczesny vystihol smer penalty Francka Kessieho a udržal stav 0:1. V 78. minúte však nemal nárok na presnú strelu Anteho Rebiča z asi 22 metrov, ktorá zapadla do šibenice. O ďalšie štyri minúty potvrdil triumf hostí Fikayo Tomori, keď hlavou nasmeroval do siete priamy kop Hakana Calhanoglua. AC má na konte 72 bodov, o dva viac ako štvrtý Neapol, piaty Juventus má ešte o jeden menej a skomplikoval si postup do Ligy majstrov.

Zlatan Ibrahimovič a Federico Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Tano Pecoraro

Hráči Sassuola Calcio vyhrali na pôde FC Janov 2:1. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín nastúpil za hostí v 71. minúte.

Parma v základnej jedenástke s Jurajom Kuckom prehrala s Atalantou Bergamo 2:5. Hostia sa vďaka triumfu na ihrisku istého zostupujúceho vrátili na druhé miesto neúplnej tabuľky o dva body pred SSC Neapol. AS Rím deklasoval Crotone 5:0.

/L. Haraslín (Sassuolo) nastúpil v 71. min/

Parma Calcio - Atalanta Bergamo 2:5 (0:1)
Góly: 78. Brunetta, 88. Sohm - 77. a 86. Muriel, 12. Malinovskij, 52. Pessina, 90+3. Mirančuk