VIDEO Červení diabli oddialili oslavy Citizens, Arsenal poslal West Bromwich do druhej ligy

Gólová radosť Edinsona CavanihoGólová radosť Edinsona Cavaniho Zdroj: SITA/Shaun Botterill/Pool via AP

BIRMINGHAM - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 35. kola anglickej Premier League na ihrisku Aston Villy 3:1 a poistili si druhé miesto v tabuľke. Zároveň oddialili majstrovské oslavy svojho mestského konkurenta.

"Červení diabli" zaostávajú za City o desať bodov, odohrali však o zápas menej a do konca súťaže môžu získať ešte 12 bodov. Duel s jedenástou Aston Villou nebol pre zverencov Oleho Gunnara Solskjaera jednoduchý, keďže domáci sa v 24. minúte ujali vedenia zásluhou Bertranda Traoreho. United dokázali odpovedať krátko po zmene strán. V 52. minúte vyrovnal z penalty Bruno Fernandes a o štyri neskôr otočil skóre Mason Greenwood. Mladého útočníka krátko na to vystriedal Edinson Cavani, ktorý v 87. minúte spečatil skóre stretnutia. V závere videl červenú kartu po druhej žltej domáci útočník Ollie Watkins. United majú na konte 70 bodov, o šesť viac ako tretia Chelsea a zápas k dobru.

Hráči Aston Villy a Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Michael Steele/Pool via AP

Hráči Wolverhamptonu Wanderers zvíťazili na svojom ihrisku nad Brightonom 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v 13. minúte zásluhou svojho kapitána Lewisa Dunka. Ten však išiel krátko po zmene strán predčasne pod sprchy po červenej karte a domáci hráči dokázali početnú výhodu využiť. V 76. minúte vyrovnal Adama Traore a v 90. rozhodol o ich triumfe Morgan Gibbs-White.

Hráči Wolverhamptonu Wanderers oslavujú Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Tim Keeton/Pool via AP

Futbalisti piateho West Hamu United nevyužili šancu stiahnuť manko na štvrtý Leicester, keď v nedeľu prehrali doma s Evertonom 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 24. minúte Dominic Calvert-Lewin svojím 16. gólom sezóny v Premier League. "Kladivári" strácajú tri kolá pred koncom na "líšky" päť bodov, pred šiestym Liverpoolom majú náskok jeden bod, no úradujúci majster odohral o zápas menej. Rovnako aj ôsmy Everton, ktorý stráca na West Ham tri body.

Londýnsky Arsenal zvíťazil vo večernom zápase na Emirates Stadium nad West Bromwichom Albion 3:1. "Kanonieri" sa vrátili na 9. miesto pred Leeds United, WBA zostupuje z najvyššej súťaže.

Arsenal FC - West Bromwich Albion 3:1 (2:0)
Góly: 29. Smith Rowe, 35. Pepe, 90. Willian - 67. Pereira

West Ham United - FC Everton 0:1 (0:1)
Gól: 24. Calvert-Lewin

Aston Villa - Manchester United 1:3 (1:0)
Góly: 24. Traore - 52. Fernandes (z 11m), 56. Greenwood, 87. Cavani, ČK: 89. Watkins (Villa)

Wolverhampton Wanderers - Brighton & Hove Albion 2:1 (0:1)
Góly: 76. Traore, 90. Gibbs-White - 13. Dunk, ČK: 53. Dunk (Bighton)

Viac o téme: Manchester United Wolverhampton Wanderers Aston Villa Brighton & Hove Albion