Saganovi sa pódium v tretej etape málilo: Kolegovia dreli, vždy chceme víťazstvo!

lovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe stojí pri trofeji pred začiatkom 3. etapy cyklistických pretekov Giro d'Italialovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe stojí pri trofeji pred začiatkom 3. etapy cyklistických pretekov Giro d'Italia Zdroj: TASR/AP/Massimo Paolone/LaPresse

CANALE - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil v pondelkovej tretej etape na Giro d'Italia tretie miesto. Lídrom bodovacej súťaže je Belgičan Tim Merlier (Alpecin-Fenix) s 50 bodmi. Sagan je štvrtý, na konte má 29 bodov.

Za víťazom Tacom van der Hoornom (Intermarché-Wanty-Gobert Materiau) z Holandska zaostal Sagan o štyri sekundy, v záverečnom špurte ho zdolal domáci Davide Cimolai z Israel Start-Up Nation. Na čele celkového poradia je domáci Filippo Ganna z tímu Ineos Grenadiers. Druhý Nór Tobias Foss (Jumbo-Visma) má manko 16 sekúnd a tretí je Belgičan Remco Evenepoel s Deceuninck Quick-Step (+20).

Sagan po pretekoch vyzdvihol svoj tím, ktorý mu poskytol skvelú podporu, no tretie miesto sa mu málilo. "Myslím si, že sme mali perfektnú stratégiu a tím spravil všetko, aby ju dodržal. Opäť by som chcel poďakovať kolegom za fantastickú prácu, dreli, aby sme mali šancu až do konca. Spravili sme, čo sme mohli, rovnako ako vždy. Naším cieľom je za každých okolností víťazstvo, nie druhé ani tretie miesto," povedal slovenský pretekár na webe svojho tímu.

 Preteky sa začali v daždi, krátko po štarte sa dostalo do úniku osem jazdcov, ktorí si postupne vypracovali šesťminútový náskok. Vo vedúcej skupine bol aj osemnásťročný Andrij Ponomar - najmladší účastník Gira od roku 1930. Pelotón postupne zvyšoval tempo a znížil náskok pod štyri minúty, aj počasie sa umúdrilo a prestalo pršať. Zjazd z Piancanelli poznačil pád Manuela Bellettiho, ktorý sa iba z ťažkosťami zviechal zo zeme. Problémy mal aj Ponomar, ktorý príliš riskoval a iba tesne unikol pádu.

V pelotóne dobre pracovala Bora, ktorá podporovala Sagana, ten bol na čele hlavnej skupiny. Bora udržala tempo aj na treťom stúpaní a asi tridsať kilometrov pred cieľom zaostával balík za vedúcou päticou o 1:15 minúty. V závere pretekov bola aktívna iba Bora, no sama nestačila na stiahnutie náskoku. Deväť kilometrov pred cieľom mal silný nástup Van der Hoorn a dokázal sa osamostatniť na čele. V pelotóne sa k Bore napokon pridali aj tímy Cofidis a UAE Emirates, no otáľali príliš dlho a Van der Hoorn si po celodennom úniku vybojoval víťazstvo. V záverečnom dojazde Cimolai tesne zdolal Sagana, ktorý napokon obsadil tretiu priečku.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články