VIDEO Basketbalisti Washingtonu prehrali na palubovke Atlanty, Golden State si poradili s Utahom

Basketbalista Russell Westbrook (vpredu vpravo) z Washingtonu Wizards a  Kevin Huerter (3) z Atlanty Hawks Basketbalista Russell Westbrook (vpredu vpravo) z Washingtonu Wizards a Kevin Huerter (3) z Atlanty Hawks Zdroj: TASR/AP/Ben Margot

ATLANTA - Basketbalisti Washingtonu prehrali v pondelkovom zápase NBA na palubovke Atlanty 124:125. V drese hostí opäť žiaril Russel Westbrook, ktorý sa zapísal do histórie. Za 28 bodov, 13 doskokov a 21 asistencií si pripísal 182. triple double v kariére a prekonal 47-ročný rekord súťaže Oscara Robertsona.

Historický doskok zaznamenal 8:29 minúty pred koncom zápasu. "Úprimne, veľmi ma to netrápi. Verím si a viem, že a som pyšný na to, že patrím k najlepším a najkonzistentnejším hráčom ligy. Chcem, aby sa na mňa mohli tréneri aj celý tím spoľahnúť," povedal Westbrook. Po stretnutí mohol byť ešte spokojnejší, keď mal na dosah víťazný kôš. Dve sekundy pred klaksónom mal spoza oblúka čistý výhľad, ale minul. To však nezatienilo jeho úspech a uznanie mu vyjadrili aj zo súperovho tábora. "Hovoríme o Oscarovi Robertsonovi, ale mnohí mladí si ho ani nepamätajú. Keď však vidíte Westbrookovu hru, je veľmi podobná," povedal podľa ESPN tréner Hawks Nate McMillan.

San Antonio zdolalo Milwaukee 146:125, v prvom polčase Spurs nastrieľali 87 bodov a stanovili klubový rekord. Potiahol ich k tomu DeMar DeRozan s 23 bodmi. "Bol to skvelý večer proti pekelne silnému tímu. Musíme si to užiť, ale nezaspať na vavrínoch, stále nás čaká tuhý boj," uviedol tréner Spurs Gregg Popovich.

Stephen Curry bol opäť hlavnou postavou Golden State pri víťazstve nad Utahom 119:116. Na triumfe sa podieľal 36 bodmi. Až päť z ôsmich hráčov Warriors dosiahlo dvojciferný počet bodov. "Je to výhoda mať hráča ako Curry, púta veľkú pozornosť a to otvára priestor spoluhráčom," povedal kormidelník Golden State Steve Kerr.

Atlanta - Washington 125:124

Cleveland - Indiana 102:111

San Antonio - Milwaukee 146:125

Golden State - Utah 119:116

Portland - Houston 140:129

Memphis - New Orleans 115:110

Viac o téme: Washington Wizards Russel Westbrook