Procházka prekvapil sebakritikou po zápase s Reyesom: Dopraje mu osud vysnívaný zápas?

 Jiří Procházka Jiří Procházka Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Aktuálne najväčšia hviezda českého, ale môžeme pokojne povedať aj československého MMA Jiří Procházka potvrdil, že najbližšie by si rád dal zápas s Janom Blachowiczom, ktorý je držiteľom opasku šampióna v poloťažkej váhe UFC. Najradšej by sa ale do oktagonu postavil proti jednému z najväčších bojovníkov histórie i súčasnosti.

Procházka prezradil, že so svojím posledným zápasom prekvapujúco až taký spokojný nebol. "Baví ma to, čo robím, ale mojím cieľom je raz byť bojovým majstrom. Pretože pravý majster bojuje iba vtedy, keď je to naozaj nevyhnutné. S Dominickom to nebolo o majstrovstve, bola to vojna a to sa mi až tak nepáči," konštatoval Jiří pre RT Sport. 

Český borec sa netají tým, že Jon Jones patrí medzi bojovníkov, ku ktorým cíti zdravý rešpekt a športový obdiv. "Je kráľom poloťažkej váhy. Myslím, že by bol najlepším súperom v tejto váhe pre mňa, ale aktuálne je v ťažkej váhe, takže ma to trošku mrzí. Keby sa vrátil do našej váhy, bude pre všetkých nebezpečnejší," konštatoval. 

Budúcnosť odpovie na otázku, či a v akej váhe sa niekedy stretne Procházka s Jonesom. Najbližší plán je pre českého borca nateraz viac-menej jasný. "Hľadám len najtvrdších bojovníkov. Prvý bol Volkan (Oezdemir). Reyes bol jedným z najväčších súperov pre každého v poloťažkej váhe, jeho jedinečný a nebezpečný štýl mu spravil meno. A ďalší, na koho momentálne myslím, je Blachowicz, to je to, čo teraz chcem," povedal Procházka pre RT Sport. 

Viac o téme: UFC Jiří Procházka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články