V Trenčíne mu veria: Obranca Slávik podpísal s AS novú dvojročnú zmluvu

Sprava: Adrián Slávik z AS Trenčín a Mohammed Rharsalla z ŠK Slovan Bratislava Sprava: Adrián Slávik z AS Trenčín a Mohammed Rharsalla z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Vedenie fortunaligového futbalového klubu AS Trenčín predĺžilo spoluprácu s mladým krajným obrancom Adriánom Slávikom. Odchovanec púchovského futbalu podpísal nový dvojročný kontrakt.

"AS je dobrý klub z pohľadu individuálneho rastu hráčov. Je tu dobré zázemie, kvalitný tréningový proces a široký realizačný tím, ktorý sa vám venuje. Ak sa dokážete presadiť, je to pre vás veľmi zaujímavé do budúcnosti. Zotrvanie bola moja prvá alternatíva,“ povedal pre klubový web Slávik. Dvadsaťdvaročný obranca skončil tento ročník predčasne pre zranenie z tréningu. "Musím sa dať dokopy a pokračovať v práci, ktorú som tento rok nedokončil. Stále si nemôžem povedať, že som stálym členom základnej zostavy. Mám čo zlepšovať. Tento ročník nebol zlý. Tréner mi dal šancu. Verím, že som ho nesklamal. V každom tréningu som dával do toho maximum a od zápasu k zápasu som sa cítil lepšie."

Slávik prišiel pod Čákov hrad pred ôsmimi rokmi. Prešiel všetkými dorasteneckými kategóriami a následne si vybojoval miesto v prvom tíme. Počas štyroch sezón odohral 32 ligových zápasov. V aktuálnom ročníku odohral dvanásť stretnutí napriek zraneniu z jarnej časti ročníka. Desaťkrát sa predstavil v základnej zostave. Viackrát obliekol dres mládežníckych reprezentácií SR.

Viac o téme: AS Trenčín Adrián Slávik
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR