Hamilton k nezrovnalosti s Bottasom na Veľkej cene Španielska: Nevedel som, že takú správu dostal

Valtteri Bottas a Lewis Hamilton oslavujú na stupni víťazovValtteri Bottas a Lewis Hamilton oslavujú na stupni víťazov Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Britský jazdec Formuly 1 Lewis Hamilton priznal, že menšia nezrovnalosť vo víkendovej Veľkej cene Španielska s Valtterim Bottasom nijako nenarušila ich vzájomné vzťahy.

Aj napriek klamlivej situácii v závere pretekov, kedy si Fin dal na čas, než splnil príkazy Mercedesu a pustil svojho kolegu bojujúceho o víťazstvo pred seba, nepochyboval Hamilton o tom, že sú s Bottasom najlepší parťáci.

"Sme najlepší tímoví kolegovia. Úprimne som ani nevedel, že takúto správu dostal, takže som mal v hlave, že pretekáte a v tomto úvode sezóny to bolo za mňa úplne v poriadku," nechal sa počuť Hamilton pre F1.com.

"Myslel som len na to, že sa k nemu pokúsim priblížiť a predbehnem ho. Obaja sme mali v pretekoch úplne iné stratégie a keďže som mal v tom čase čerstvejšie pneumatiky, podarilo sa mi to. Valtteri sa pri predbiehaní zachoval úplne férovo," uviedol Hamilton.

Samotný Bottas síce pripustil, že mohol pred seba kolegu z Mercedesu pustiť o niečo skôr, obhajoval sa ale, že mal v hlave tiež svoj boj o tretie miesto s Charlesom Leclercom z Ferrari. Zároveň doplnil, že nie je v F1 preto, "aby púšťal ľudí pred seba".

Drobná nezrovnalosť, pri ktorej sa Hamilton za Bottasom ľahko zdržal, však nakoniec nemala na konečné poradie vplyv. Úradujúci šampión potom predstihol aj vedúceho Maxa Verstappena a získal tretie víťazstvo v sezóne. Vďaka nemu zvýšil svoj náskok pred rivalom z Red Bullu na 14 bodov.

"Toto sú presne chvíle, kedy vyhrávame ako tím. Občas sa dostaneme do situácie, v ktorej musíme uprednostniť tímový záujem. Skončiť druhý a tretí je dobré, ale keď sa môžete dostať aj na prvé miesto, automaticky to znamená získať najviac bodov. A to je kľúčové," povedal Hamilton.

Valtteri Bottas a Lewis Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Tridsaťšesťročný pilot sa navyše nechal počuť, že by už rád začal s Mercedesom rokovania o novej zmluve. Chcel by sa tak vyhnúť situácii ako tento rok, kedy sa dohodol na ročnom kontrakte len mesiac pred štartom sezóny. "Zničilo mi to celú zimu a je mi jasné, že to nepomohlo ani Totovi (Wolfovi - šéfovi Mercedesu), aby mal voľno a odpočinul si. Nemusíme nič uponáhľať, ale myslím, že by sme mali byť byť rozumní a začať konať," dodal s tým, že by sa rád dohodol do konca júla, kedy začne vo Formule 1 letná prestávka.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Veľká cena Španielska
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: F1
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články