Kmotrík reaguje na ostré slová z médií: Žiadne zmeny okrem trénera Weissa nebudú

Ivan Kmotrík mladší v šatni pri predstavovaní nového trénera - Vladimíra Weissa staršiehoIvan Kmotrík mladší v šatni pri predstavovaní nového trénera - Vladimíra Weissa staršieho Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - Slovenský minuloročný majster Slovan Bratislava prežíva turbulentné obdobie. Aj keď sa momentálne nachádza na prvom mieste tabuľky, jeho posledné zápasy však napovedajú, že v kabíne sa niečo deje. Po troch nevyhratých zápasoch prišlo odvolanie trénera Milaniča. Náhrada za neho však prišla rýchlo. Vladimír Weiss starší sa už včera pripojil k mužstvu a povedie aj víkendový zápas proti Zlatým Moravciam. Záležitosti v klube komentuje generálny riaditeľ, Ivan Kmotrík mladší.

"Absolvovali sme viacero dlhších rokovaní. Snažili sme sa ísť čo najviac do hĺbky a chceli sme vyladiť všetky detaily potenciálnej spolupráce. Tešíme sa, že napokon všetko „zaklaplo“ do seba. Získavame špičkového trénera, o jeho úspechoch a výsledkoch ani nemusíme hovoriť," povedal na margo angažovania Weissa, držiteľa ocenenia Tréner roka 2020. 

"S Vladimírom Weissom st. sme sa dohodli na pozícii hlavného trénera, nie na pozícii manažéra klubu."

Po vyhodení trénera Milaniča však prišla kritika aj do radov funkcionárov. "Sú to len mediálne špekulácie. Športovému riaditeľovi Richardovi Trutzovi plne dôverujem a jeho odchod nebol a nie je témou. Zo strany Vladimíra Weissa st. pri rokovaniach nikdy nevyšla požiadavka či podmienka v podobe personálnych zmien vo vedení klubu, resp. na športovom úseku. Musím jasne povedať, že s Vladimírom Weissom st. sme sa dohodli na pozícii hlavného trénera, nie na pozícii manažéra klubu." Ivan Kmotrík tak dementoval správy, ktoré sa objavili vo viacerých médiách. 

Ivan Kmotrík mladší v Galéria fotiek (4) Zdroj: skslovan.com

Očakávania od trénera sa nenaplnili

"Darko Milanič mal platnú zmluvu do konca aktuálnej sezóny, my sme museli konať, pretože sme si vlastnou vinou skomplikovali situáciu v boji o titul. Uvedomujeme si, že zodpovednosť za posledné výsledky nenesie len bývalý hlavný tréner, ale samozrejme aj hráči. Touto situáciou sa zaoberáme a počas letnej prestávky budeme hľadať čo najlepšie riešenie pre mužstvo a pre klub."

Tréner ŠK Slovan Darko Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Kmotrík si ďalej zastal športový úsek a skauting, ktorý bol v posledných dňoch prepieraný najviac: "Vôbec nechceme zľahčovať posledné prehry a výkony, ale akoby sme zabudli na to, že sme stále prví, sme vo finále Slovenského pohára, môžeme obhájiť double a zároveň získať tretí titul v rade. Rovnako akoby sme zabudli na to, že ešte na jeseň 2019 sme v Európskej lige dôstojne reprezentovali Slovan i slovenský futbal. A toto sú z veľkej miery výsledky práce celého športového úseku a manažmentu klubu."

"Práca skautingu úzko súvisí s dosiahnutými úspechmi, ktoré som spomenul. Musím zdôrazniť, že sme minulý rok zrealizovali najväčší prestup v histórii Slovenska smerom do zahraničia v podobe Andraža Šporara, ktorého pred príchodom do Slovana sledovali naši skauti. Vďaka práci skautingu sa nám podarilo vybudovať mužstvo, ktoré dokázalo byť konkurencieschopné v Európe, čo sa nám predtým nedarilo."

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Martin Havran

Odkaz fanúšikom Slovana

Generálny manažér Slovana nezabudol ani na tých najdôležitejších, a to fanúšikov a poslal im takýto odkaz: "Našim fanúšikom odkazujem, že spravíme maximum pre to, aby sme samozrejme získali majstrovský titul a boli čo najlepšie pripravení na pohárovú Európu. Vnímam, že je to pre nás všetkých ťažké obdobie. Aj napriek facke, ktorú sme teraz dostali, sa spoliehame na podporu našich fanúšikov. Vopred ďakujeme za podporu, ktorú si v tomto čase vážime ešte o to viac."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Slovan Bratislava Vladimír Weiss Ivan Kmotrík ml.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky, ŠK Slovan Bratislava

Súvisiace články