Považská Bystrica vo finále opäť neuspela: Hádzanári Prešova majú majstrovský titul na dosah!

Hráči Prešova, vpravo tréner Slavko Goluža počas prvého finálového zápasu play off Niké Handball extraligy mužovHráči Prešova, vpravo tréner Slavko Goluža počas prvého finálového zápasu play off Niké Handball extraligy mužov Zdroj: TASR/František Iván

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v druhom finálovom zápase play off Niké Handball Extraligy na palubovke Považskej Bystrice 30:14. V sérii hranej na tri víťazné zápasy vedú 2:0 a o zisku titulu môžu rozhodnúť v nasledujúcom zápase v sobotu 15. mája v Prešove.

Domáci nastúpili s ambíciou vyrovnať sériu, ale štart do zápasu mali nevydarený. Prešovčan Linhares zvýšil v 9. minúte na 5:1 a po góle Santosa bolo v 20. minúte už 11:3 pre Tatran. Hostia režírovali prvý polčas, ich defenzíva bola predstavovala veľkú prekážku pre domácich, ktorí dosiahli v prvom dejstve napokon iba 6 gólov.

Prešovčania si pohodlný dvojciferný náskok udržiavali aj v priebehu druhého polčasu. V ňom sa síce domáci zlepšili v ofenzíve, ale na zvrat v zápase to nestačilo. V 50. minúte bol po góle Fižuleta náskok Prešova 14-gólový (12:26) a v závere Fech upravil na konečných 14:30.

Niké Handball Extraliga, finále, 2. zápas:

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 14:30 (6:18)

MŠK Považská Bystrica: Dobroň, Kovačin - Plšek, Sloboda, Bystrický, Ivanycja 2, Maliar, Burnazovič, Petričenko 3, Jurák 1, Briatka 4, Štefina 1, Vallo 3, Kvaššay, Valášek, Gardian.

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti, Ondrejčák - Rábek, Santos 5, Pacheco 5, Fech 1, Linhares 6, Rečičár 1, Kravčák, Fižuleto 2, Grzentič, Hernandez 7, Carapkin 3. Rozhodovali: Budzák, Záhradník, TH: 2/2 - 6/5, ŽK: 3:0, vylúčení: 7:2.