Šialené milióny: Conor McGregor kraľuje rebríčku najlepšie zarábajúcich športovcov minulého roka!

Conor McGregor oslavuje výhru Conor McGregor oslavuje výhru Zdroj: SITA/AP/John Locher

NEW YORK - Najlepšie plateným športovcom za posledný rok bol podľa magazínu Forbes bojovník MMA Conor McGregor, ktorému do čela rebríčka výrazne pomohli zisky mimo sveta športu. Najzárobkovejšiu trojicu za minulých 12 mesiacov dopĺňajú futbalisti Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Ír McGregor za rok zarobil 180 miliónov dolárov, z čoho 158 miliónov pochádzalo od sponzorov a z predaja podielu v značke whisky.

Argentínsky útočník v službách Barcelony Messi v sledovanom období podľa Forbesu inkasoval 130 miliónov dolárov, jeho večný portugalský rival Ronaldo z Juventusu o 10 miliónov menej.

Na štvrtom mieste rebríčka je quarterback tímu ligy amerického futbalu NFL Dallas Cowboys Dak Prescott (107,5 milióna) a piata pozícia patrí basketbalovej hviezde LeBronovi Jamesovi z Los Angeles Lakers (96,5 milióna).

Za šiestym brazílskym futbalistom Neymarom z Paris Saint-Germain (95 miliónov) je vlaňajší líder rebríčka Roger Federer. Švajčiarsky tenista kvôli zraneniu kolena zarobil na kurtoch len 35 tisíc dolárov, ale celkovo sa jeho príjem vďaka lukratívnym sponzorským zmluvám vyšplhal na odhadovaných 90 miliónov dolárov.

Desiatku najlepšie platených športovcov od vlaňajšieho mája dopĺňajú majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton (82 miliónov), víťaz Super Bowlu Tom Brady (76) a basketbalista Kevin Durant (75).

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Forbes Conor McGregor
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK