Slovenskí kanoisti sa môžu s Tokiom rozlúčiť: Petrušová ani Rusnák nezískali olympijské miestenky

Mariana PetrušováMariana Petrušová Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

SZEGED - Slovenská rýchlostná kanoistka Mariana Petrušová na dodatkovej európskej kvalifikácii v Szegede nezískala olympijskú miestenku v K1 na 500 m. Vo štvrtkovom finále prišla do cieľa na poslednom deviatom mieste s vyše štvorsekundovou stratou na víťaznú Španielku Isabel Contrerasovú. Podvečer ešte Petrušovú čakalo finále K2 na 500 m po boku Lisy Marie Gamsjägerovej.

"Petrušovej ani Rusnákovi nesadlo počasie, navyše vo finále nemali ideálne dráhy. Fúkal nepríjemný vietor a Matej, ktorý je ľavák, mal problémy s kormidlovaním lode. Objektívne však treba povedať, že ani v prípade priaznivých podmienok by to dnes v tvrdej konkurencii na zisk miestenky zrejme nestačilo. Matej ešte bude mať šancu zabojovať o Tokio na budúci týždeň na svetovej dodatkovej kvalifikácii v ruskom Barnaule," uviedol pre TASR Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

Nedarilo sa ani skúsenému singlkanoistovi Matejovi Rusnákovi, ktorý vo finále C1 na 1000 m dopádloval na deviatej priečke. Z víťazstva a miestenky do Tokia sa tešil Ukrajinec Pavlo Avtuchov. Rusnák sa predtým neúspešne pokúšal o účasť na OH 2012 v Londýne i OH 2016 v Riu de Janeiro.

Matej Rusnák (Dukla Trenčín) Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Viac o téme: Matej Rusnák Mariana Petrušová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR