VIDEO Nadal opäť ukázal veľkosť bojovníka: Odvrátený mečbal a nevídaný obrat antukového kráľa!

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Ríme. Ako nasadená dvojka otočil osemfinálový súboj s Kanaďanom Denisom Shapovalovom a trinástku "pavúka" zdolal za tri hodiny a 30 minút 3:6, 6:4 a 7:6 (3).

Nadal dokázal zápas zvrátiť po tom, ako v druhom sete prehrával 0:3 a v treťom 1:3 a v zápase musel odvracať aj mečbal Kanaďana, ale náročné momenty ustál a potvrdil povesť veľkého bojovníka. Jeho ďalším súperom bude šiesty nasadený Nemec Alexander Zverev, ktorý zvíťazil v osemfinále nad Japoncom Kei Nišikorim 4:6, 6:3, 6:4.

Do štvrťfinále postúpil aj najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič, ktorý si vo štvrtok poradil so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom hladko 6:2, 6:1.