VIDEO Sagan ohúril pekným gestom k súperovi: Vždy je príjemné vidieť, keď si rivali navzájom pomôžu

Peter Sagan počas etapy na Giro d'ItaliaPeter Sagan počas etapy na Giro d'Italia Zdroj: Profimedia

CATTOLICA - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil štvrté miesto v stredajšej 5. etape Giro d'Italia. Z víťazstva sa tešil Austrálčan Caleb Ewan (Lotto Soudal), ktorý sa presadil v záverečnom hromadnom špurte a 177 km dlhú trať z Modeny do mesta Cattolica zvládol za 4:07:01 h.

A aj keď Sagan a Ewan sú na Tour veľkými rivalmi, rozhodne nezabúdajú na športové džentlmentské gestá. Jedno také v piatej etape predviedol náš Tourminátor, ktorého pri ňom zachytila kamera na bicykli jeho tímového kolegu Daniela Ossa.

Sagan rivalovi naznačil, ktorým smerom by sa mal posunúť aby sa mohol predrať vpred a vytvoril mu na to dostatočný priestor, keďže vo veľkom balíku cyklistov bolo minimum voľného priestoru. Tourminátor ukázal Ewanovi, kde je preňho cesta schodnejšia a ten sa napokon radoval aj z etapového triumfu. Gesto Sagana zaujalo portál Velon CC, ktorý ho aj ocenil virtuálnym potleskom s veľavravným komentárom: "Vždy je príjemné vidieť, keď si rivali navzájom pomôžu."

Pre dvadsaťšesťročného Ewana to bolo štvrté víťazstvo na Gire a celkovo 48. v kariére. "Je to úľava. Tento rok je môj cieľ vyhrať na všetkých troch Grand Tours, no prvá šprintérska etapa nám tu nevyšla, takže som sa dostal pod tlak. Naši chalani však dnes prekonali samých seba a bez nich by som nemal v cieli toľko síl. Myslím si, že vo finále som ukázal, že som mal najlepšie nohy," uviedol. Ewan, ktorý sa zároveň po etape dostal na 4. miesto bodovacej súťaže (56 b) pred Sagana (50 b). 

Caleb Ewan a jeho Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Benoit Tessier

"Ako sme aj očakávali, bol to deň čisto pre šprintérov s dosť technickými a zložitými záverečnými kilometrami. Tím odviedol opäť vynikajúcu prácu, Felix Grossschartner a Daniel Oss boli na poslednom kilometri geniálni. Bol som v dobrej pozícii a mal som dobrú rýchlosť. Keď som sa chystal na záverečný útok ukázalo sa, že som až veľmi vpredu a jazdec predo mnou spomalil, takže som v posledných metroch tú rýchlosť stratil," zhodnotil Sagan na svojom facebookovom profile piatu etapu.

Viac o téme: Peter Sagan Caleb Ewan Bora-Hansgrohe Daniel Oss
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/VelonCC
  • Zdroj: TASR, Športky